Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Segítség, rovarfóbiám van!...

Segítség, rovarfóbiám van! Kinek mi segített ezt legyőzni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Iszonyodom, sőt, rettegek bizonyos rovarfajtáktól. Általában a nagyobb-nehezebb testű példányoktól ráz ki a hideg. Még közvetetten sem bírok hozzájuk nyúlni. Gyakran a mezei poloskákkal gyűlik meg a bajom, pedig azok kisebbek (de számomra undorító a külsejük). Jelenleg a családomnál vagyok vidéken, viszont az év nagy részét Tirolban töltöm, ott szerencsére nem találkozom velük a lakásban. De itthon éjjelente arra ébredek fel, hogy 1-1 példány bent repked a szobámban. Nagyon meleg a szoba este, így meg már ablakot kinyitni is alig merek. Gondolom, a reggeli szellőztetés alatt jutnak be, éjjel pedig előbújnak. Ráadásul, csak nálam. A szüleim ablaka ugyanazon az oldalon van, mindig nyitva, mégis csak nálam garázdálkodnak a dögök! Tetőtéri ablakom van, a szúnyogháló megoldás lehet? Azt olvastam, hogy még azt is megtudják kerülni a kis szemetek. Célszerűbb lenne ezt a beteges félelmet legyőzni, mert már az őseimet is kiakasztom ezzel (nekik kell levadászni a cukiságokat). Nem értik, hogy hogyan félhetek olyan dologtól, ami nekem nem tud ártani, vagy hogy ilyen fóbia létezik egyáltalán. Hasonló cipőben járó társaim, nektek mi segített/segít a rettegés leküzdésében?

2020. ápr. 18. 03:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Keress természetfilmeket, vagy leírásokat arról, hogy melyik rovar hogy él, mit csinál, mit miért csinál, mit eszik, csíp-e vagy harap-e embert, stb...

És majd rájössz, hogy mennyire ártalmatlanok, ráadásul, legtöbbjük kifejezetten hasznos! Nem szabad bántani őket, meg kell érteni őket!

Nem kell megfogdosnod direkt, nem hiányzik nekik sem a kontaktus veled. Elg ha megtűröd őket.


Régebben én a gilisztáktól iszonyodtam. Ma sem vagyok oda értük de már gumikesztyűben simán odébbrakom őket. És az az igazság, hogy már gumikesztyű nélkül is képes vagyok babrálni a felásott földet, és már nem is foglalkozom azzal, hogy hozzájuk érhetek/érek. Úgy fogom fel, hogy nekik is dolguk van. Hasznos feladatot végeznek, bontják le a faleveleket és egyebeket a talajban....

2020. ápr. 18. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom hogy leküzdtem teljesen, mert mind a mai napig mielőtt meglátnám berezonál a fülem, de egyszer egyedül voltam itthon és egy pókot vettem észre a szobámba, és telefonos segítséggel sikerült becserkésznem, és aztán utána mikor megnyugodtam jött a másik Mission Imposible ereszkedéssel a lámpámról, de én gyorsabb voltam és ezt a pókot is sikerült becserkészni és kitessékelni.


Én a nagyobbaktól mint pl. szarvasbogár, májusi cserebogár nem félek, sőt mentettem már májusi cserebogarat a patakból, szóval én inkább az ezüstös ősbogaraktól, a százlábúaktól, pókoktól félek.


Nekem se értette a testvérem hogy ici pici rovartól félek, és kiabálok neki, de 500 mázsás lótól nem. :D


Majd idővel leküzdöd. Már én sem félek úgy mióta olvasok róluk.

2020. ápr. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Én csak a poloskáktól féltem, de nagyon. Talán az segítettet, hogy nem egy szörnyetegként, hanem egy elpusztítandó ellenségként kezdtem el tekinteni rájuk. Azóta én vagyok a család poloska likvidátora. 😁
2020. ápr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Évekig rettegtem a poloskáktól. Gyakran volt miattuk pánikrohamom. Halálfélelmem volt, nem kaptam levegőt, folytak a könnyeim és egyszerűen nem tudtam megnyugodni. Ekkor középiskolás voltam, és részben emiatt, részben más okok miatt magántanuló voltam, az érettségit is így tettem le.


Elkezdtem egy OKJ-s képzést, de nem tetszett, és fél év után otthagytam, és abban az évben dolgozni kezdtem. Irodai munka volt, a környezet ideális, a nap nagy részében ketten voltunk az irodában, de gyakran egyedül maradtam, mindenhol volt szúnyogháló, mégis bejutottak a poloskák, de szerencsére kevesen. De a kollégák előtt nem akadhattam ki. Ha volt ott valaki, akkor általában elintézték helyettem, kérnem sem kellett, mert őket is zavarták. Ha egyedül voltam, akkor lefújtam őket féktisztító spray-vel, megvártam, amíg meghalnak, majd egyszerre több zsepit használva kidobtam őket.


A következő ősszel háromszor annyi poloska volt kint, mint előtte. Ebben az évben nem dolgoztam, mert lejárt a szerződésem, ami egy évre szólt. Egyre több poloska került a lakásba, és sokszor voltam egyedül, így mindig volt nálam féktisztító. Rengeteget megöltem, és abban az évben már egyszer se kaptam pánikrohamot.


Ugyanabban az évben ismét egy irodában kezdtem dolgozni, azóta is ott vagyok. Itt az a szokás, hogy az épület ajtaja tavasztól ősz végéig folyamatosan nyitva van, így hiába van szúnyogháló az ablakokon, minden tele van poloskákkal. A céges autó is tele van velük. Mostanra eljutottam oda, hogy csak egy zsepi kell, simán összenyomom őket. Ha nem az asztalomon vannak, akkor nem is foglalkozok velük. Figyelem, hogy mere repülnek, de ha nem rám, akkor nem érdekelnek. Az autóban nehezebb, az egy kicsi, zárt tér, de összenyomom őket és kész.


Összefoglalva nekem a fokozatos hozzászokás és a kényszer segített. Célokat tűztem ki. Ebben a szezonban megölök egy poloskát spray nélkül. Ebben a szezonban egyáltalán nem használok spray-t. Ilyesmik. Az idei célom az, hogy puszta kézzel kidobjak egy poloskát a kocsi ablakán.


Szóval legyél fokozatos, ne várj magadtól lehetetlent, és hajrá! Sikerülni fog legyőzni ezt a fóbiát!

2020. ápr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! Ha egyedül lennék, bele lennék kényszerítve, hogy magam intézzem el a problémát. Eddig lecsapni sem mertem őket a függönyről (összenyomni meg végképp nem), mert paráztam, hogy rám szállnak. És ha meglátom az undi kis testüket, már lever a víz. Szembe kell nézzek velük, talán először videókat, képeket fogok nézegetni róluk. Utána magam kitessékelni őket. Ha nektek sikerült, nekem sem lehetetlen.
2020. ápr. 18. 10:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem a poharas módszer segített ráteszek egy poharat vagy befőttesüveget alátolok egy kemeny papírt és így már akár egy cserebogarat is simán ki bírok rakni:)sokkal sokkal konnyebb mint lecsapni őket es nem kened szet:p
2020. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Látod fentebb: van pozitív példa, nem egy, nem a lehetetlenre vállalkozol.

Sőt! az első lépést megtetted: úgy döntöttél, hogy le akarod tenni a félelmet.

Márpedig az első lépés a legnehezebb.


Az ember mindig attól fél, amit nem ismer.

Az segíthet félelmet legyőzni, ha megismered a félelem tárgyát, akkor tudod csak felmérni, mennyi alapja van a félelmeidnek.


AMITŐL MINDIG ELBORUL AZ AGYAM MARADÉKA, AZ AZ, AHOGYAN A SZÜLŐK OLTJÁK A HALÁLFÉLELMET A GYEREKBE!

Nem arra tanítják, hogy ismeretlen dologgal szemben mindig, azaz mindig legyen óvatos, DE TEGYEN KÜLÖNBSÉGET, tehát attól ne féljen, amitől nem kell.

Hanem arra, hogy mindentől rettegjen, ami él és mozog. Kisiskolás korára pedig elérik a gyereknél, hogy egy hétpettyes katicától is sokkot kapjon és összeszrja magát a gyerek. 🐞

A játszótérről hazatérve leültetik a gyereket az egyszemű villanypásztor elé, és nyomatják neki azokat a filmeket, amikben ház méretű óriáspókok veszik át a világhatalmat, és Hitchcock madarai segíteni a madárvilágot megismerni.

Ezek a szülők nem mérik fel, hogy milyen kárt okoznak, hogy egy életre tönkrevágják a gyereket, hogy félni tanítják, és később mindentől félni fog a "felvilágosult" gyerekük, azaz attól is, amitől a legkevésbé sem kéne.

Az ilyen "szülőket" leültetném gyermekbántalmazásért, nem csak veréssel lehet egy gyereket félelemben tartani, megnyomorítani.

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__rovarok-izeltlabuak_..

Ugyan csupán jószándékú laikus módjára, de végül is sikerült hozzátenni ahhoz a folyamathoz, aminek pl. egyik eredménye, hogy ma a srácnak nemhogy 2 hörcsöge van, de még a telefonos csengőhangja is tücsökciripelés :)))


Nézz ismeretterjesztő filmeket, lehet, úgy megy át az infó, hogy nemsokára egészen másképpen viszonyulsz egy-egy fajhoz, anélkül, hogy tudatosulna, hogy "mikor változott meg a véleményed" egy-egy rovarról, pókról, miegyébről.

Szerintem érdemes Attenborough sorozataival kezdeni, összefüggésében látható minden.

Egy kisiskolást is odaragaszt a képernyő elé, nem direktbe megy rá egyetlen állatfajra, állatfajtára, hanem a környezetüket és a "mindennapjaikat" is bemutatja. Talán még azoknak is tartogat ritka, érdekes infót, akik csuklóból lövik a latin neveket és szakemberek egy-egy témában.

[link]

https://www.youtube.com/results?search_query=Rovarok

[link] .....

és rogyásig találsz érdekes és értékes infót.

Vagy a Nat Geo és hasonlók honlapjain : [link] [link] ...


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__rovarok-izeltlabuak_..


Ha éppen szr napod van, kevésbé összeszedett, átmenetileg tedd félre a tréninget, de ha komolyan gondolod, és kitartó vagy, akkor ne add fel és sikerülni fog : előtted a nyár, rád vár a rovarvilág :)))

2020. júl. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!