Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan lehet kézbe szoktatni...

Hogyan lehet kézbe szoktatni egy madárpókot?

Figyelt kérdés
Van egy brachypelma vagans nőstényem kb 3 éves, volt már kézben terrárium takarítás során de akkor is kesztyűben fogtam meg és össze húzta magát. Szóval nem szoktam ki venni ha nem fontos, de viszont meg szeretném tanulni/tanitani, hogy hogyan lehet kézbe venni bármi féle csípés és szőr rugdalás nélkül. Félreértés el kerülése miatt el mondom még egyszer nem játszani akarok vele, csak barátságosába tenni számomra! Köszönöm az értelemes válaszokat ! :)

#madárpók #Brachypelma vagans #Madárpók kézben tartása
2020. ápr. 26. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad őket tapogatni!a túl nagy stressz megölheti...
2020. ápr. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Metionin ***** válasza:
90%
Nekem a vagansom nem volt barátságos, nem szeretett kézben lenni. De a genim le nem szállt volna rólam, a kedvenc helye a könyökömnél a ruhám gyűrődése volt ahová befeküdt. Kiengedtem és egyből mászott rám, míg a vagans megtapizta a kezem és inkább kikerülte. Szóval pókfüggő is. Amúgy ha muszáj kivenni pl. takarításkor, úgy csináld, hogy hátulról szépen tereld a kezedbe és akkor nem fog ellenkezni. Engem sok év alatt egyik pók sem csípett meg.
2020. ápr. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Jaja ez eléggé pókfüggő dolog :)
2020. ápr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges kézre venni őket. Csak plusz stressz az állatnak, és mivel elég sérülékenyek, ha nagyot esik, könnyen bele is halhat. Nem lehet egy pókot "barátságosabbá tenni", ők teljesen másképpen működnek, nem egy kutya, amit idomítani lehet.
2020. ápr. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
értem köszönöm!
2020. ápr. 27. 18:20
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A vagansom kézre nem jönne a világért sem. Mellette pakolhatok, ültethetek nyugodtan átrendezhetem a helyét nem panaszkodik. Nem is zaklatom vele. A genim még annyi mint a hüvelyikujjam de dobozon keresztül letépné az arcom. Amint elmegyek előtte mocorog csapkod. A versimet próbáltam kézre szoktatni, kicsi korában még elvolt, de később antiszoc lett és a hálójából csak szökőévente járt ki gondosan összetojni az üveget éjszaka. A többit már meg sem próbáltam mert nem feleslegesen stresszelném őket. Költözésnél marad a catch cup meg az ecset.
2020. júl. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!