Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A sima hangyák ellen mi a...

A sima hangyák ellen mi a legjobb a lakásban?

Figyelt kérdés
2020. máj. 7. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem a protect fújó hangyákra bejött.

Meg vettem a tescoban ( sztem az is protect volt) ilyen zselés cuccot, vitték mint a cukrot :D de azóta se találom

Nekünk a konyhában jönnek fel folyton... De mióta ezzel fújom nincs egy db se

2020. máj. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
évtizedek óta küzdök a hangyákkal..állandóan nyerésre állnak, pedig már mindent kipróbáltam.
2020. máj. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Nalunk a konyhaban volt sok, a sutopor bevalt.
2020. máj. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a munkahelyen volt a WC-ben. Megkínáltam őket sósavval.
2020. máj. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk, úgy másfél évtizede, a BIO KILL vált be: [link]

Azonnal is öl, és tartós hatása is van. Ugyanakkor melegvérűekre nincs káros hatása. Meg lehet nézni a weboldalon a „linkek”-et, hogy milyen helyeken használják. Ennyire bátran nem használjuk, de egyszer szőnyegpadlót, ágyat permeteztünk már vele, bolhák miatt.

Kültéren is szoktam használni, ott is hat.


A házban nem permeteztem vele.

Ha sok hangya mászkált összevissza nagy felületen, összesepertem, néhányat hagytam, megfigyeltem hova menekülnek, újak honnan jönnek elő. Vagy vonultak a fal mellett, sorban, akkor is kiderült honnan jönnek, hova bújnak. Nagyon kis lyuk szokott lenni, esetleg nagyon vékony repedés, pl. ajtóküszöb mellett. Injekciótűs fecskendővel nyomtam a lyukba 1-2 milliliternyit, repedés esetén a repedésben folyattam a tűből. Egyrészt, nagyon gazdaságos volt így használni, nem permeteztem össze semmit sem, és igen hatásos volt.

Járdán, tornácon néha megjelennek, nagy foltban, rengetegen, olyankor szoktam permetezni. A szórófej 3 állású: zár, vékony sugárban spriccel (ezt pl. konyhai mosogató szekrény mögé használtam, mert sok munkával járt volna a lefolyócsöveket szét- és összeszerelni az elmozdításához), vagy szétszórva permetez.

0,5 litereseket szoktam venni; van egy szórófejes palack, úgyhogy csak utántöltő palackot. Az utóbbi években csak amiatt, mert lejár a határideje. A házat két év alatt sikerült tartósan hangyátlanítani, tornácon, járdán jelennek meg évente egyszer-kétszer.

Nagyon sok helyen kapható: agro-, mezőgazdasági-, gazda-, kertész boltokon kívül láttam már barkácsáruházban, vagy diszkont hálózat üzletében, vagy vegyi árut is árusító, fő profiljuk szerint élelmiszerüzletekben is.

2020. máj. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én a mezőgazdasági boltban kértem hangya irtót és adtak port azt kellet elszórni a hangyák lakhelyénél meg az út vonalukon és egy idő után eltűntek. Sajnos a nevét nem tudom de hetekig ott volt a por, hogy használjon.
2020. máj. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ha állat van a lakásban (nem a hangya), akkor is lehet?
2020. máj. 9. 08:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyikre vonatkozik a kérdésed, hogy állat mellett lehet-e alkalmazni? ← # 7 2020. máj. 9. 08:30

A BIOKILL → felhasználás → » Háziállatok esetén ezt írják: „A készítményt ne permetezzük közvetlenül az állat testére. Környezetüket, és fekvőhelyüket kezeljük a készítménnyel. Bolhásság esetén 4 hetenként, kullancs és rühesség esetén 7-10 naponként ismételjük meg a felületek kezelését.”

A BIOKILL → linkek → http://www.youtube.com/watch?v=o9e8h_Cg72k (legfelső link) videóban 4:39-4:57 egy férfi kutya fekhelyét és környezetét permetezi.

2020. máj. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Sajnos nevet nem tudok írni, de nekem ilyen "gyöngyszerű" apró kis vackot adtak egy falusi gazdaboltban (műanyag henger alakú flakonban volt, ki kellett szórni, mint a sót), ezt a hangya becipeli a bolyba és ott eszik meg, így mind kidöglik. Döbbenetes volt látni, hogy alig fél óra leforgása alatt mind elpusztult. Évekig szívtam velük, ez egyből megoldotta. Ha tudtam volna, hogy létezik... Nem szublimálódik, így lakásban nyugodtan a sarkokba szórhatod, de azért arra vigyázz, hogy gyerek, kutya/macska ne szedegesse össze.
2020. máj. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tesóm hintőport használt, bevált neki
2020. máj. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!