Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen lepke?

Ez milyen lepke?

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2020. máj. 15. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos azt nem tudom,de gyönyörű! Én még nem láttam soha ilyet! Örülök, hogy feltetted:)
2020. máj. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de szerintem ez nem lepke, hanem szender, bár alapvetően az is lelkének számít, nem úgy hívjuk. Hogy milyen azt nem tudom.
2020. máj. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lepkének*
2020. máj. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 drfauna ***** válasza:
100%
Ez szerintem egy nyárfaszender. (Laothole populi)
2020. máj. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Négyesnek köszönöm, valóban nyárfaszender :)

Én sem voltam benne teljesen biztos, hogy lepke, vagy szender, nem is értek hozzá nagyon, de szeretem őket és ilyet még sosem láttam :)

2020. máj. 15. 17:59
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Már eleve azért gyanús, hogy szender, ha rád száll... Ugyanis Ők sokkal szelídebbek, sokkal gyakrabban szállnak az emberekre. :)
2020. máj. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
86%

A szender és a lepke nem "vagy" kérdése. A szenderek is lepkék, azon a renden (Lepidoptera) belül egy család (Sphingidae). A szender név lényegében azért van külön, hogy megkülönböztessük a rokonságot, ugyanúgy mint a bagolylepkék (Noctuidae), araszolók (Geometridae), stb.

És igen, valóban egy hím nyárfaszender (Laothoe populi).

Ránk szállni viszont egy szender se fog, csak átkapaszkodnak és nem repülnek el, legalábbis azok a fajok, amik imágóként nem táplálkoznak. Ők a hernyóként felhalmozott tápanyaggal gazdálkodnak lepkeként is, szóval amíg nem muszáj, nem repülnek, hanem bíznak a rejtőszínükben.

2020. máj. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!