Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Madagaszkári bütykös csótány?

Madagaszkári bütykös csótány?

Figyelt kérdés

Már a legtöbb dolognak sikerült utánajárnunk, de van ami még kérdéses, mielőtt beszereznénk a csótit:

- Párásító, kell-nem kell, ha igen milyen típusú (30x30x30-as a terrárium).

- Ha veszünk 3 db-ot, mennyire gyorsan lesz tele a terrárium, és mit lehet kezdeni a szaporulattal? Nem lesz egyre több és több, hogy már el sem férnek? Hogy van ez?

- Ha csökkentem a hőmérsékletet, csak a szaporodást hagyják abba, vagy rosszat teszek nekik?



2020. máj. 25. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:

1. nem kell párásító nekik, normál szobai páratartalom megfelel. Be kell nekik rakni egy darab kérdet, vagy valami bújókát, fél kókuszhéjat stb, és az alatt nedvesen tartani a talajt, ha párásabb környezetre vágynak, majd bemennek. 2-3 naponta kicsit spriccelővel a talajt átspriccelem.

2. Hát, ez a terráriumméret a nagyon-nagyon minimum nekik. 3 példánynak még oké, de ha többen lesznek, az nem lesz jó. Becserélheted őket eledelre az állatos boltban, én a felesleges szaporulattal a pókjaimat etetem, szóval más hobbisták is át/megvehetik tőled.

3. egy bizonyos hőmérséklet alatt leáll a metabolizmusuk és elpusztulnak. 20-22 fok alatt ne tartsd őket. Amúgy a szaporodással sem családtervezési okok :) miatt állnak le, hanem azért, mert nem érzik jól magukat, nem kedvezőek számukra a feltételek. Ha jól érzik magukat, szaporodnak. Ha nem érzik jól magukat, nem szaporodnak.

Még annyit, hogy azért igényesebbek a kajára is, mint sok más csótányfaj, nem az van, hogy bármit megesznek. Friss kaját szeretik, nálam a száraz eledel mindig előttük van, és hetente 2 alkalommal kapnak friss zöldséget, gyümölcsöt, amit egy-másfél nap után kiveszek tőlük (ami maradt).

2020. máj. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ! :)
2020. máj. 27. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!