Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen fajta ez a kettő pók?

Milyen fajta ez a kettő pók?

Figyelt kérdés

Az egyik pókot csalánlevél alatt láttam meg, pókfonalakkal meggörbítette azt. Ami nagyon jellegzetes volt, hogy egy nálánál nagyobb fehér labdacsot tartott.

Az utóbbi vajon a kicsinyeit tartalmazza? Kokon? vagy esetleg a zsákmánya, begöngyölve? (Nem hinném viszont, hogy a potrohához tartozni, a közeli fotómon látni, hogy külön van attól, rajta "ül".)


A másik pók eléggé nagyocska, keresztbecsíkokkal, mintha sárgás lenne a potroha.


Egyik:

[link]

[link]

[link]

[link]


Másik:

[link]

[link]



2020. jún. 4. 23:46
 1/8 anonim ***** válasza:
A második házi zugpók.
2020. jún. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Az első Pisaura mirabilis - csodáspók nőstény a petecsomójával, a második talán Tegenaria sp. zugpók, de nagyon becsillan és távoliak a képek.
2020. jún. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! A második valóban sajnos rosszabb felvételre sikerült. Megjegyzem, kifejezetten nagynak látszik a második, főleg a lábai (vastagok és nagyon hosszúak a testéhez képest, pedig a teste se kicsi) és sárgás a potroha, mintha sárga-fekete volna, a darázshoz hasonlóan, de nem darázspók.
2020. jún. 5. 00:06
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként tovább nagyíthatóak a fotóim! Javaslom, nézzétek meg rákattintva is linken, az kinagyítja! Hátha ez segít a második pók biztosan felismerésében.
2020. jún. 5. 00:08
 5/8 A kérdező kommentje:

Még annyit jelzek, hogy ezt találtam a neten a csodáspókról:

[link]

"Nem hálóépítő faj, lesben áll, majd gyors lerohanással szerzi meg zsákmányát."


Na de hálóval fotóztam le, ez ellentmondásos. Hiszen még be is görbítette a pókfonalaival a csalánt. Vagy az nem pókfonál?

2020. jún. 5. 00:11
 6/8 A kérdező kommentje:

A másik weboldal meg ír a csodáspók pókfonaláról... Nem egészen tudom ezt mire vélni.

[link]

"a hímek sikere a pókfonállal körbetekert csomag tartalmától függ."

(Talán csak P.Isaura tudja...)

2020. jún. 5. 00:16
 7/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Minden póknak van hálója, az hogy a csodáspók nem hálóépítő, azt jelenti, hogy nem lakik úgy kifejezetten hálóban, mint pl. a keresztespókok nagy része vagy a zugpókok.

Amit a képen megörökítettél, lényegében "szülőszoba". A pontos szakszó nem tudom mi rá (dajkaháló?), de amikor a kicsik kelni készülnek a kokonból, akkor azt így hálóval rögzíti és őrzi tovább.

2020. jún. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) Akkor amit idéztem, máshogy értették, gondolom:

"Nem hálóépítő faj, lesben áll, majd gyors lerohanással szerzi meg zsákmányát."


Gondolom, úgy értették, hogy nem zsákmányszerzés céljából fon hálót, hanem lakhelyül, üreg ajtajaként, és/vagy "dajkahálóként", ugye? Mert ha lerohanással zsákmányol, akkor ugye minek neki a zsákmányfog háló... Ha jól értem.

2020. jún. 6. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!