Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Szarvasbogár tetem postázása?

Szarvasbogár tetem postázása?

Figyelt kérdés

Van egy külföldi bogaras ismerősöm és megkérdezte küldenék-e neki kiszáradt szarvasbogár tetemet.

(Nem ölnék érte bogarat, csak alapból sok van belőlük a munkahelyemen. Sok a maradvány is)

Megbüntetnének érte?


2020. jún. 7. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Nem hiszem, ki sem nyitják szerintem.. Csak úgy csomagold be, nehogy letörjenek a testrészei.
2020. jún. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
A szarvasbogár Magyarországon védett rovar, eszmei értéke 10 ezer Ft. Azt kötve hiszem, hogy a munkahelyeden alapból sok lenne jelen, talán összetéveszted valami mással (pl. csótány).....
2020. jún. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2es

Amikor a János kórházban dolgoztam,az udvar (de meg az alagsor is) tele volt velük. És ismerem a szarvasbogarat. :) sokat mentettem ki az alagsorból.

Csótány is volt dögivel,de az inkább a kórtermekben meg a nővérszobában (fujj).

2020. jún. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elpuszult szarvasbogár is védett, akár csak az élő, szóval elméletben megbüntethetnek érte, igen :)


Én is hoztam haza egy marha nagyszarvút dísznek.

1db nem oszt nem szoroz, hogy lenyúlod.

(Amúgy meg dögivel van szerencsére belőlük)

2020. jún. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell ráírni a borítékra, hogy mi van benne, esetleg a túl kíváncsi, csomagokat kinyitogató postai alkalmazottak nézhetnek nagyot.

Különben védett, de a párzási időszak elmúltával elhullanak, érdemes megvárni.

2020. jún. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!