Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Melyik rovar tartható hobbiáll...

Melyik rovar tartható hobbiállatként?

Figyelt kérdés
Botsáskáról hallottam,azon kívül van még más?
2020. jún. 17. 01:53
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
bármelyik
2020. jún. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Skarabeusz
2020. jún. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Én régen kiskoromban a testvéreimmel papucsbogarakat meg krumplibogarakat versenyeztetünk meg harcoltattunk kőből és egyéb természetes anyagokból kialakított arénában. Szerintem ők is élvezték.
2020. jún. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

#1! Fokozottan védett, kihalás szélén lévő fajtákat inkább ne!


Csótányfélék, de most komolyan! Olcsó a tartásuk, van köztük tenyérnyi is, némelyik akár 10 évig is élhet. [link]

Vagy óriás atlaszbogár, rózsabogár, ganajtúró...Herbie, a csodabogár? (: ja! Ő itt nem játszik! :)


Ha nekem egyszer sok-sok pénzem lesz, hobbiméhész leszek! :)

2020. jún. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb a csótánytartás. Az állatkereskedésben tudsz venni csótányt(argentin csótány ami kb. 4-5 centi kifejletten, illetve a csoki csótány néven futó faj ami kb. 2 centire nő) amit alapból eleségállatnak tartanak. A hüllősök szokták is őket tenyészteni, hogy legyen állandó kaja ellátása a hüllőiknek.

Az argentin csótány jobban igényli a meleget és a párát, szobahőmérsékleten nem túl élénk. A csoki csótány meg simán el van szobahőmérsékleten is. De ha elszabadulnak a lakásban egyik sem fog elárasztani benneteket, csak melegebb klímán szaporodnak.

Alulra tegyél be nekik avarleveleket és tojástartó darabokat, ezekben szeretnek bujkálni. Kajaként alma, körte, cseresznye, főtt répa, narancs teljesen megfelel nekik, nincsenek nagy igényeik.


Ezen kívül még a vándorsáskákat tudom ajánlani. A tücsköket én nem kedvelem, mert hangosak, krva büdösek és hajlamosak tömegesen elhalálozni(és ekkor fasza fertőzések alakulnak ki amik kiírtják a teljes állományod).

Egzotikusabb fajokkal nincs tapasztalatom, de imádkozó sáskákat és rózsabogarakat pl. egész sokan tartanak, de a hangyafarm is egy érdekes alternatíva.

Javaslom ezt a weboldalt nézegetni: [link]

Illetve ezt a youtube csatornát is meleg szívvel ajánlom, ha érdekel a téma: https://www.youtube.com/channel/UCi2H9R_lAHv8rE9vyjq9Adg


A lehetőségeid csaknem végtelenek, ahogy látod.

Kiskoromban volt egy bogárfarmom ami egy kisebb, kb. 40x20 centis kiszuperált akvárium volt. Az aljára kerti földet affölé meg avarleveleket tettem. Voltak benne giliszták, pinceászkák(pincebogár, gömbölyke stb. néven ismert), fülbemászók és verőköltő bodobácsok. Néha-néha raktam be nekik pár levelet és gyümölcsdarabot és teljesen jól elvoltak. Ez a legolcsóbb alternatíva amit meglehet valósítani :-)

2020. jún. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hangya (hangyafarm).
2020. jún. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!