Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Csokorral behurcolt citromsárg...

Csokorral behurcolt citromsárga virágpók ?

Figyelt kérdés
Szerintem legalábbis az. Virágcsokor 4 hónapja kidobva, amúgy meg csak kaktuszok vannak a lakásban. Miért nem zavarja, hogy nem tud beleolvadni a környezetébe? Vagy az ilyen viselkedés tulajdonképpen normális lehet?

2020. jún. 17. 07:23
 1/6 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
89%

Egy karolópók lesz az a leírás alapján.

[link]


Néhány nap leforgása alatt megtudja változtatni a színeit, most valószínűleg azért nem teszi meg mert nincs a lakásban olyan virág amin kitudna alakítani egy kényelmes vadászállást. A viselkedése teljesen normális. Kijutni nem tud a lakásból, de próbál valamiképpen életben maradni.

Javaslom engedd ki, mert ha odabent nem talál kaját akkor előbb-utóbb éhenhal. Bár a méhészek nemigazán örülnek neki, mert egyik fő tápláléka a méh. Nálam a cseresznyefán van sok, csomószor láttam már, hogy a beporzó méheket lakmározzák.

2020. jún. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát ez az! HÓNAPOK óta bent él, és olyan sárga, mint a mocsári gólyahír!

Az, hogy kaját tud fogni, anélkül, hogy észrevenném, az teljesen oké: nem vagyok pókszakértő.


DE! ő "érzékeli" azt, hogy olyan helyen él, ahol nem kell az életbenmaradásért követni a környezet változásait?? (ez esetben a színét)


Így hülyén hangzik, de TUDja, érzi???


Ösztönösen érzi, hogy bár viselkedése alapján kilóg a sorból (nem igazodik a környezete színéhez, sem a rejtőzés, sem a vadászat érdekében),


1:)-----a fajtatársai sem "bánthatják", mint "árulót" vagy életképtelent?

(mint pl. emlősöknél az albínókat kiszanálhatják a társaik) és


2.)-----ő is életben marad, mert akármilyen színben pompázik is, akkor sem kapja fel egy kismadár, illetve, akkor sem marad zsákmány nélkül?


Nem feltételezem, hogy pók tudatosan tesz ilyesmit, direkt játssza a bátrat.

De akkor (így lakáson belül) mivel magyarázható, miért "viselkedik" olyan lazán, amit a kinti élete során nem engedhetne meg magának?

Pl. hogy nem rejti magát , sem mint vadász, sem mint lehetséges áldozat?

Miért viselkedik itt, "zárt térben" úgy, ami "kint", a természet törvényei között számára tuti bukáshoz vezetne? (vmelyik madár megenné, vagy nem tudna zsákmányt fogni) Ilyesmit kint nem bízhatnak a véletlenre.

Valamilyen szinten tudja, érzi, hogy itt kanárisárgán is biztonságban van,

vagy csak szerencséje van, hogy "védett helyre" került.


Itt bent ennyire biztonságban érzi magát, ez az alkalmazkodás csodája, a következő szint a pókoknál? Vagy egyszerűen csak "defektes" és szerencsés, hogy kikerült az egyébként természetes életteréből?

(bocsi, ha érthetetlen, de én csak nagyon szeretem az állatokat, szakértőjük nem vagyok) Köszönöm a türelmet és a választ!

2020. jún. 17. 19:16
 3/6 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
100%

Örülök, hogy van időd ilyen elméleteket kidolgozni :-) Szerintem ez egy teljesen normális pók, nem tudom mi rendkívüli lenne a viselkedésében.

Te(vagy akármelyik ember) se viselkednél ésszerűbben, ha hirtelen valami földönkívüli faj űrhajójára kerülnél és lövésed se lenne mi micsoda, nem találnál se kényelmes alvóhelyet se táplálékot.


,,a fajtatársai sem "bánthatják", mint "árulót" vagy életképtelent?"

Igen a rögtönítélő pókbíróság egyértelmű döntése után azonnal felakasztanák a legközelebbi fűszálra. Még csak ügyvédet sem fogadhatna. A vádak: hazaárulás, álcázóberendezés használatának elmulasztása, tiltott területre lépés.

Viccen kívül nincsen ilyen egyik póknál sem. Legfeljebb párzáskor megeszi a nőstény a hímet vagy a kifejlett példányok elejtik a kisebbeket, ha van rá alkalom. A pókok nem falkában élnek, hierarchia szerint. Legfeljebb táplálkozás céljából végeznek egymással.


,,Nem feltételezem, hogy pók tudatosan tesz ilyesmit, direkt játssza a bátrat."

Igazából ez egy beavatási szertartás. A felnőtt kor küszöbén álló pókokat beküldik egy emberi háztartásba és ha élve kijön fél év után akkor felnőtté avatják.

2020. jún. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jól van na! Lemarod itt az ember hülyegyerekét! :(

Én már hallottam olyasmit, hogy pl. egy madár, egy denevér stb. nemhogy kajának néz egy pókot, de még meg is eszi, de biztosan félreértettem. tévedtem. Mea culpa!


Az a furcsa kedvenc pókommal, hogy semmi nincs a szobában, ami olyan színű lenne , mint ő, de mégsem vált színt.

Na, nem "hirtelen", de ezek szerint pár hónap nem elég neki.

Ha nem akarja, hát nem: én így is szeretem őt, tőlem ellehet itt élete végéig, nem bántom őt.


Igen, időm annyi, amennyi egészségből és pénzből kéne, biztosan máshol lennék, nem a net előtt. De bocsi a zavarásért, nem akartalak kihozni a béketűrésből. Köszi, hogy írtál....

2020. jún. 17. 20:53
 5/6 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
100%

Természetesen megeszik a pókokat a madarak és a denevérek. Pl: a cinegék kifejezetten gyűjtik őket a fiókáiknak, mert a pókokban található keratin segít a tollak fejlődésében. A lopódarazsak pedig tucatszámra hordják a pókokat a fészkeikbe a lárváik etetése céljából.

Szóval a pókok élete nem csak játék és mese... :-)


Viszont a házikedvenced éhen hal, ha nem segítesz rajta.

1.opció: Kiengeded egy sárga virágra, és ott majd kiválóan feltalja magát. Befalja az első odaszálló méhet/lepkét aztán éli az életét tovább. De a madarak, gyíkok, denevérek, lopódarazsak ott leselkednek rá. Ha szerencséje van egyik se kapja el és még pár hónapig elél mire ,,öregségbe" meghal.

2.opció: Berakod egy lezárható kekszesvödörbe, és beteszel valami sárga virágot amin megbújhat. Néha beraksz neki egy legyet/darazsat/lepkét amit a pók szépen becsapdáz és felszürcsöl.

2020. jún. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szerencsére sikerült úgy becserkészni és összeszedni őt, hogy nem tettem benne kárt. A ház előtt virágzik a csicsóka, annak virágára ültettem ki a pókot.

Remélem, biztonságban van. Most már csak egy kaszáspókom van, "ő" meg nem igazán társasági lény.

(: Köszi a hasznos eligazítást, bár máskor előbb kicsit több bátorságot gyűjtök, mire új kérdést írok ki. :) Üdv, jó egészséget!

2020. jún. 18. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!