Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan vegyem rá a szüleim...

Hogyan vegyem rá a szüleim hogy tarthasak madárpókot?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy madárpókot de az anyám nem engedi és nem tudom rávenni ti tudtok segíteni?

2020. jún. 20. 20:52
1 2
 1/13 anonim válasza:
89%
Van valami más háziállatotok otthon? Esetleg kérdezd meg tőle mi miatt nem engedi.
2020. jún. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Sehogy. Majd amikor elköltözöl, kettőt is tarthatsz, de ez nem olyan, hogy kérsz egy hörcsögöt. Én haza se jönnék, se tudnám, hogy egy pók van az otthonomban, pedig nem vagyok arachnofobiás, mint apám. Úgy maga az állattartás olyan, hogy a szülő joggal vétózhatja meg. Ezt nem arra értem, hogy mert ő a szülő és megmutatja végtelen hatalmát. Mindegyik állat pénzbe kerül, azt pedig nem te fizeted, kivéve ha diákmunkázol, de az se fix, nagyobb kiadás pedig jöhet, mint pl: műtét. Macska és kutya esetén szőr. Lehetsz a legjobb gazdi, etetheted, kefélheted, de úgy aligha tudsz takarítani, hogy sehol ne legyen egy darab szőr se (9 évig macskám volt, most két kutyám van, de eggyel is tragédia a szőr, naponta kb 14x söprök fel itthon, minden túlzás nélkül). Ergo nem tudod garantálni, hogy nem fogja zavarni a szüleidet a szőr. Egyszerűen nem akarnak állatot. Tény, te is ott laksz, de egy állat más szinten van döntésileg. Az is lehet, hogy szimplán nem bíznak benned annyira, hogy egy pókot tarts egyedül, mert ne adj isten kiszökik, és anyukád vagy apukád majdnem infarktust kap a konyhában a hívatlan vendégtől.


Ha nincs más háziállat, tegyél le erről. Ez mégsem hörcsög, hogy cuki-pufi pofi, hanem egy nagy, szőrös pók...


18/l

2020. jún. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Én arachnofóbiás vagyok, szóval anyád helyében inkább megválnék tőled :DDDD
2020. jún. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Csak gondolj bele kiszökik és valakinek baja lesz a pókmarástól.
2020. jún. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 bar10 válasza:
39%
Mond azt neki hogy félsz a pókoktól és szeretnéd jobban megismerni. A legjobb állat kezdőknek. 1-2 hetente csak egyszer eszik. Igen "igénytelen" állat.
2020. jún. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Megértem a szüleidet, erre engemet sem lehetne rábeszélni.

Mégis mi jó egy madárpók otthoni nevelésében, amikor az nem háziállat?

2020. jún. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
13%
Veszélyes! A pókot nem ketrecbe tervezték! Az egy szabad állat! Mondj le róla! Inkább keress valami másik állatot HA annyira szükséges!
2020. jún. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

Anyám pánikusan félt minden jószágtól, én meg nagy állatbarát voltam.


Úgy oldottam meg, hogy titokban hazacsempésztem az állatokat, aztán ha 2 hét múlva derült csak ki, akkor lehetett arra hivatkozni, hogy már családtag, és ha ennyi idő alatt nem irtotta ki a családot akkor ezután se fogja. Így többnyire maradhatott már.


Így lett pl cselőpókom.


A rézsiklóval lebuktam már a bejárati ajtóban, azt vissza kellett vigyem.

2020. jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Keress olyan rovart, ami nem tud bántani téged. Pl vándorló levél (phyllium philippinicum, giganteum, stb), koronás levéllábú sáska (extatosoma tiaratum), szellemsáska (heteropteryx dilatata), perui ördögsáska (peruphasma schultei), óriás botsáska(phasma gigas) is elég menő tud lenni. Utolsót csak akkor, ha sok helyed van, 4 példánynak 0,5x1x2 méteres álló terrárium kell. A többiek elvannak egy közepes, 60 cm magas terkóban is.
2020. jún. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vagy, ha ragadozó rovar, akkor valamilyen mantisz. Orchideamanók pl elég szépek, de van több más különleges fajta is.

Facebookon van terráriumi rovaros csoport, lépj be.

2020. jún. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!