Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit kezdjek a bolhákkal?...

Babett2020 kérdése:

Mit kezdjek a bolhákkal? Árt a babának?

Figyelt kérdés

Sajnos sógornőmékkel kell kell együtt élnünk, van egy 10hetes babánk. Nekik egy 4éves lányuk, 3kutyájuk, 2macskájuk, mind bolhás, 2kutya bent is alszik vagy a gyerek szobában, vagy az ágyukban, vagy a kislánnyal. Sajnos igénytelenül és felelőtlenül tartja őket, ha lemegyünk a földszintre(mi az emeleten lakunk), ugrál rajtunk a bolha. Nővérem haza is vitte. A ház közepén nyírja őket, a családi kádban fürdenek. Férjemet nem érdekli, soha nem hallgat meg, sógornőm nem hajlandó változtatni, se írtani. Mivel én költöztem hozzájuk, semmibe veszik a kéréseim, nekik ez normális. Élősködő írtókat felkerestem, már csak a 60ezer forintos(kiszállással)permetezés segíthet ebben a helyzetben, ha egyáltalán ez segít. Nyilván nem nekem kellene ezt kifizetni, nincs is miből, de ők sem fogják.

Mit tegyek? Szóljak a védőnőnek? Kitől kérjek segítséget?



2020. jún. 23. 03:15
 1/5 anonim válasza:
84%
Hát ha ilyen ígénytelen a sógornőd akkor neki nem való kutya sem macska...Miért nem rakod te rendbe a kutyusokat? Nem lesz semmi bajod.. Vidd el őket állatorvoshoz és kérd meg az állatorvost, hogy tegyen rájuk bolha elleni sprét igaz az is pénzbe kerül de nem olyan hű de drága vagy fürdesd meg te őket és szedd ki belőlünk a bolhát de akkor úgy h szegény macskákat is..
2020. jún. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
A bolhákat irtani kell. Ha már elszaporodtak, nem olyan könnyű kiirtani. Mivel sogórnő ebben nem partner, ezért gyakorlatilag nem is tudod kiirtani. Hiszen hiába kezelnéd le rendszeresen az állatokat, ha bent a sogórnő lakásában nem irtjátok ki a bolhákot. Annyit el lehet érni, hogy az állatok rendszeres kezelésével kevesebb lesz a bolha. De egyébként költözés. Gyerekvállalás előtt mások voltak a higiéniás körülmények? Én már akkor szóvá tettem volna.
2020. jún. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem ér semmit a házban az irtás, ha az állatok nincsenek kezelve.

És ez fordítva is igaz. Ha az állatok kapnak cseppet vagy nyakörvet, akkor nem belőlük fognak táplálkozni a bolhák, hanem belőletek.


Itt csak az segít, ha közösen nekiláttok a dolognak.

Először is az állatokat kezelitek (mondjuk bolhairtó nyakörvvel, ez kb fel évig jó, 5-6000 Ft darabja), utána alapos takarítás, fertőzött helyek kezelése és ezt ismételni, amíg jó nem lesz a helyzet.

Egyedül nem tudod megcsinálni.


Ha ennyire nincs törődve az állatokkal, akkor lehet, hogy nem a bolha lesz a legnagyobb gond, hanem a bélféreg.


Kihez fordulj segítségért? Max a férjedhez. Senki nem fogja őket arra kényszeríteni, hogy oldják meg a problémát.

2020. jún. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
91%

Nálunk is elkapták egyszer a cicák, és rövid időn belül széthordták a házban, de nekünk ez a módszer haszntál anno:

A cicákra és kutyákra bolhairtó szer kell + az egész lakást (kiemelten a cicák kutyák alvóhelyeire) érdemes befújni ezzel a szerrel:


[link]

2020. jún. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

"Férjemet nem érdekli, soha nem hallgat meg"


Jáj... 😓 Inkább nem mondok semmit. 🤐

2020. jún. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!