Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen pókfajta lehet?

Milyen pókfajta lehet?

Figyelt kérdés

Több képen látszik a hálója is, van egy, ahol csak az van a fotón (bár sajnos szakadt és részleges, szálkás). Ekkora nagy pókot ritkán látok. Az egyik képen látszik egy közepes lakat a kép szélén, viszonyításképp. A lábai vastagok és karoló szerűek, olyan dundi a pók (vemhes?), hogy első ránézésre mini folyami ráknak néz ki, tehát ráknak kicsi, magyarországi póknak meg nagy (bár az extrém méretű szongáriai cselőpóknál mindenesetre kisebb).

Saccra két centis is lehet a teste, lábaival együtt talán 4-5 centi is lehet.


[link]

[link]

[link]

[link]


Szövőszemölcse (alulról a pók potroha):

[link]


Szimmetrikus 4 bemélyedés (vagy csak úgy látszik?),

plusz egy ötödik, arrébb:

[link]


A közepes lakat mellett:

[link]


Szakadt hálója:

[link]



2020. jún. 25. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Keresztesre tippelek.
2020. jún. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rés-keresztespók, Nuctenea umbratica
2020. jún. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is ezt sejtettem, nem akartam előre szólni. Szóval szerintetek is az. Viszont nem értem, mitől ilyen dundi, sose láttam még ekkora keresztest... Vemhes?
2020. jún. 25. 22:49
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem cselőpók! Tessékeljétek ki de úgy, hogy ne nyúljatok hozzá, nehogy megmarjon mert a marása fizikális tüneteket okoz. Olvasd el ezt a cikket.


[link]

2020. jún. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Eleve sejtettem, hogy keresztes, csak kíváncsi voltam, tévedek-e, ezért írtam ki a kérdést. Valaki még az al-fajt is megmondta, tényleg rés keresztes, a neten fotóira rákerestem. Tökéletesen rés keresztes.

A cselő máshogy néz ki egyébként is.


Valamint továbbra is érdekel, mitől ilyen dundi? Vemhes pók?

2020. jún. 25. 23:08
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem alfaj a rés-keresztes, hanem faj. Olyan faj, hogy keresztespók, nincsen. A keresztespókfélék, az egy család, és ebben van 14 nem, ebből a Nuctenea nem faja a rés-keresztespók.

A nőstény pókok általában testesebbek, mint a hímek, azt, hogy ez éppen petés-e, nem tudom megmondani.

2020. jún. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. :)
2020. jún. 26. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!