Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Egy baromi fura bogarat...

Egy baromi fura bogarat láttam, mi a neve, mi lehetett az?

Figyelt kérdés
Este az ajtóm nyitva volt, és berepült a fényre egy nagy bogár. Egy sray üveggel kaptam el, és csak úgy kb fél óra öngyőzködés után kaptam össze magam, hogy ne féljek, fogjam meg, és dobjam ki. Ám ekkor pillantottam meg, milyen cuki kis ajándékokat hozott magával. Maga a bogár fekete volt, sárga pöttyökkel a hátán. A hasán, és más "testrészein" pedig apró világos barna bogarak tanyáztak. Egyből levert a hideg, egy világi undorító látványban volt részem. Egy bogár, amin bogarak laknak miközben él? Ti már láttatok ilyet?

2020. jún. 25. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Lattal mar pokot,amikor a kicsik ott vannak a hatan?na annal nem sok visszataszitobb latvany van:D
2020. jún. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Uh igen, láttam. Azóta is kerget az a kép. 😂
2020. jún. 25. 23:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Atkák élősködnek a bogáron.
2020. jún. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
A bogár egy Nicrophorus-faj volt, temetőbogár, a kis barnák pedig valamilyen atkák, amik csak potyautasok, nem rajta élősködnek, arra használják őt, hogy eljussanak egy másik megfelelő élettérbe (hogy ott pontosan mit esznek, azt nem tudom, vagy a dögöt, vagy a rá gyűlő legyeket vagy más rovarokat parazitizálják).
2020. jún. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ami még érdekelne az az, hogy kitakarítottam a ház azon részét ahová pottyant, de ha mégis maradtak ott olyan élősködők a bogárról, lesz vele valamilyen gondom? Rettegek mindentől ami bogár🥵
2020. jún. 26. 00:43
 6/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Nem lesz, vagy kimennek maguktól vagy simán éhen halnak idővel.
2020. jún. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, ez jó hír. Köszönöm
2020. jún. 26. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!