Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Melyek azok a rovar fajok...

Xpvadasz kérdése:

Melyek azok a rovar fajok amik Európában vannak, de az amerikai kontinensen nincsenek?

Figyelt kérdés

Keresgéltem, de sajnos nem találtam olyan rovar fajt ami itt van, de ott nincs. Esetleg Európán kívül van? Önök tudnak ilyet?

A válaszokat előre is köszönöm szépen!



#rovar #Idegenhonos bogarak #Kontinensek közti eltérések #Amerika és Európa bogarai #Kártevők betelepülése #Globalizáció hátrányai
2020. jún. 28. 20:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Pontosítanék: kártevőt nem találtam.
2020. jún. 28. 20:54
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Kártevőnek kell lennie? Olyan most nem jut eszembe...


Ami nem kártevő de nincs az amerikai kontinensen az pl.:

Darázspók, Fűrészlábú szöcske, Bőrfutrinka, Nagy szarvasbogár, Orrszarvúbogár, Magyar virágbogár stb stb.


Azért elég hosszú listát lehetne csinálni.

2020. jún. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
78%
Egyszerűbb felsorolni azt, hogy mi az ami mindkét helyen előfordul. Csak Magyarországon több ezer rovarfaj él amik ott nem, ami mindkét helyen előfordul pedig száz alatt van, abból kártevő alig néhány. Ezeknek a többsége onnan került ide, pl. bivalykabóca vagy krumplibogár, de van ami pont Európából került oda, ilyen pl. a gyapjaslepke. Viszont alapvetően teljesen más a két kontinens faunája, nagyon kicsi az átfedés.
2020. jún. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát tudom, hogy nehéz kérdés mert ha nem lenne az akkor nem tettem volna fel :D

Köszönöm szépen a válaszokat, akkor egyenlőre még keresgélek!

2020. nov. 1. 14:07
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Zöld levéltetű és nagy nyárlevelész. Kb. 5 perc kellett hogy megtaláljam.
2020. nov. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen valóban! Hogy talált rájuk ilyen rövid idő alatt?
2020. nov. 29. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!