Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hangyatartók! Tapasztalatok...

Hangyatartók! Tapasztalatok szökésgátlókról? Nektek melyik vált be a legjobban?

Figyelt kérdés
Olyan szökésgátlókra gondolok amiket a terrárium/ műanyag doboz oldalára kel kenni hogy a hangyák visszacsússzanak. Házi praktikákat is írhattok. A hangyáim olyan méretűek mint a Lasius Niger, két kolónia még kémcsőben él, de hamarosan költözniük kell egy kifutóba, ami műanyag lesz, de ha arra könnyebben felmásznak, akkor inkább üvegterrárium.

2020. júl. 22. 22:39
A kérdező szavazást indított:
Inkább házi praktikák váltak be
Az üzleti szökésgátló volt a hatékonyabb
Egyik sem működött, megszöktek
5 szavazat
 1/4 drfauna ***** válasza:
100%
Hello! A napokban többen is feltették a Facebook-os hangyászcsoportban ezt a kérdést. (Lehet, hogy az egyik Te voltál.)Ott láttam egy nagyon okos ötletet: alkohol és hintőpor keverékével kell bekenni a felületet. Ezt a módszert még személyesen nem próbáltam ki, de már több rovar szökésgátlójaként láttam youtube videókban.
2020. júl. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Nem is tudtam hogy van ilyen csoport a facebookon. Akkor kipróbálom a módszert pár kertből összeszedett dolgozón a biztonság kedvéért :)
2020. júl. 25. 21:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs biztos modszer füg a fajtól és hogy mennyire akarnak kijönni. De idővel mindegyiken átmennek. Én üveg terráriumot használok tetövel meg szellözövel. Parafin olaj szökés gátloval ha kikell nyitni.
2020. aug. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem végül az alkohol+ hintőpor vált be.
2020. szept. 3. 15:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!