Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Méhek elleni védekezés?

Méhek elleni védekezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég vettünk egy telket, ahol építkezünk.(külterület)

A második szomszédunk méhekkel foglalkozik, így egy picit gondolkodóba estem. Nem is miattunk,hisz mi arrébb megyünk, inkább a két kutyáim miatt. Szeretik a repkedő rovarokat bekapni😏. Mit tudnék tenni, esetleg valami praktika, hogy a kutyáim pofája" ne legyen 2x akkora tavasztól őszig. Nem szeretném a méheket bántani, így semmilyen méreg, vagy csapda nem érdekel. Nyilván az udvar is meglesz csinálva, rengeteg gyümölcsfa van, így ezek is maradnának. 5évesek nem igazán tudom már leszoktatni róla őket.

Azt hallottam, hogy a szabadban lévő vizet takarjuk, illetve árnyékba húzzuk a vizes tálukat. Megbeszéltük lesz kutya ajtó is, így ha nem vagyunk otthon akkor is be tudnak menni(Kau, Puli).



2020. aug. 3. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nézd, szerintem maguk a méhek fogják gyors ütemben leszoktatni a rovarok kapkodásáról a kutyáitokat. Vagy már egy ideje ott laktok, és nem múlik a probléma?
2020. aug. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még nem költöztünk be, még van idő hátra, kb jövő tavaszra tervezzük, így még ők sem voltak kint. Esetleg valami olyanra gondolnék, hogy valami fény, vagy hanghatás amit nem szeretnek, nyilván növény nem sokat ér😂
2020. aug. 3. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg gyümölcsfa? Azok ugye virágoznak, a méhek meg mennek rá. Nehéz ügy, a kutyákat tényleg lehet, hogy a méhek leszoktatják a kapdosásról.
2020. aug. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én inkább a kezdettől tartanék. Nehogy valamelyik kutya allergiás legyen a méhcsípésre és rögtön az elsőtől megfulladjon. Ez ellen nem tudom, hogy tudnátok védekezni.
2020. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Volt már rá példa, hogy darazsat, vagy méhet bekaptak, így tudom, hogy nem allergiássak rá.

Viszont most már egyre jobban aggaszt 😔

2020. aug. 3. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!