Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogy terjed az àgyipoloska?

Hogy terjed az àgyipoloska?

Figyelt kérdés
Egy olyan helyen ahol nincs hogy kerül be?

2020. aug. 5. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fertőzött ruhán hordják be.
2020. aug. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég ha a buszon előtted olyan ember ült,akinek a ruháján volt..ugyanez a helyzet a bolhával,tetűvel is.
2020. aug. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ágyi poloska alapvetően résekben, szövetek varratainál, egyéb szűk helyeken bújik meg az ágy közelébe koncentrálódva.


Ez nem csak a parketta réseit jelenti. Az ágy környékén lévő szekrény könyvei, maga a szekrény lapjai közötti rések, benne tárolt ruhák... mind otthont adhatnak az ágyi poloskának, ha a lakás fertőzött.


Használt bútor, könyv, ruha. Ismerős lakásából.. rádmászott, behurcoltad. Vagy: Tömegközlekedési járművek ülésein.

2020. aug. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Nalunk volt itt a hotelba ahol dolgozom, nem volt egyszeru kiirtani... Azt mondtak,hogy el kell égetni amirol megbizonyosodik h megtalalhato benne.

Vegul nem tudom mi tortent, de az biztos hogy borzaszto nagy fejtorest tudnak okozni

2020. aug. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Társasházban szomszédtól át tud jönni, de bárhonnan hazaviheted, könyvekben is meg tud bújni, ruhádon, stb.
2020. aug. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utazgatók poloskás szállodából viszik haza a bőröndben, ahová bemászott egy petéző nőstény.
2020. aug. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Repülön, vonaton, városi tömegközlekedésen, taxiban, de leginkább fertőzött ágyban lehet összeszedni. Angolszász országokban a leggyakoribb, visszon Közép-Európa is egyre fertőzöttebb ilyen téren.
2020. aug. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Aludtunknregi haz padlojan. Bemaszott a halozsakunkba majdnem hazavittuk.

Padlo resekbe, fal melletti szegolecek ala, faon levo kepek moge (keretek sarkai), butorok zugai es minden mas moge bujik ha mar jol fertozott az egesz. Sajat ruhadon nem valoszinu es igy tomegkozlekedesi eszkozon se az atvitel, ugyanis azt eszrevenned. Az allat ejszakai eletmodot folytat ejjel sotetben elomaszik altalaban derektajon csip vert sziv es utana visszavonul. Tehat ha ruhan terjeszted akkor az mar nagyon durva (minimum tele van petevel, de akkor olan szekrenben agynemutartoban kellett tarolnod a ruhat es sokaig ahol volt ideje az agyi poloskaknak rapeteznie vagy vegighzogattad foldn, fertozott szekrenyben osszecsomagoldtad borondben fertozott kepkerettel stb.

Lomtalanitaskor kell nagyon figyelni sokan kidobjak a regi butorokat talan pont az agyi poloska miatt is es mas meg hazaviszi. Regi hazakban is gyakoribb.

Nehezen de ki lehet irtani. Tomegkozlekedesi eszkozokon a ruhatetut es embertarsainktol a hajtetut lehet jol osszeszedni. Bolhat az allatainktol.

Ha ezeket embertarsainktol szedjuk ossze akkor az mar tenleg gaz. Kiveve haj(fej)tetu ok is szeretik a tisztasagot

2020. aug. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Olyan mint egy ribizli. Ágyról ágyra...
2020. aug. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8, nem veszed észre, és de, viheted buszról, nekem volt, hogy buszon a ruha varrásán utazott, véletlenül vettem észre (levettem-felvettem a felsőt hőmérsékletkülönbség miatt, közben kifordult visszafordítottam, tehát sokat forgattam a kezemben emiatt, csak így tűnt fel). Amúgy simán hazavittem volna - és igen, biztosan az volt, sajna találkoztam már vele.
2020. aug. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!