Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Pók, három szögből. Mi ez?

Pók, három szögből. Mi ez?

Figyelt kérdés

Ez ugye darázspók? Életemben a legnagyobb pók, amit élőben láttam. Max 17 millimétert írnak, de saccra 2 és fél centisnek hat, szinte mint egy dongó, vagy egy kisebb cserebogár, akkorának látszik a kertemben...


Alulnézet:


[link]

[link]


Felülnézet:


[link]

[link]

[link]


Oldalnézet:


[link]

[link]

[link]

[link]


Szemből (csáprágók látszanak):


[link]



2020. aug. 9. 19:28
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

A korrekt válaszokat köszönöm, viszont mindenesetre ha valaki gúnyolódni akar, akkor nem ez a topic számára megfelelő... Mo-on fotóztam-e... Én is tudom, hogy gyakori Mo-on a darázspók, de sajnálom, mégse voltam biztos abban, hogy az-e.


Nem tudom, egyeseknek miért fáj, hogy nekem tetszenek a pókok, és megörökítem a magam számára, meg akkor is, ha nem vagyok biztos a fajukban és itt megkérdezem... Tisztában vagyok vele, hogy ezek nem különlegesek hazánkban. Nem értek a pókokhoz, csak érdekesnek tartom őket. Nem érthet mindenki mindenhez...

2020. aug. 9. 19:52
 12/13 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Nem ironizaltam, tényleg csodálatosak tartom. Segitokeszseg:Egyszer fogtam egyfekete fehér bogarat, gyönyörű gyöngy ház színű volt a fehér rész. A fekete meg metalos fényes. Leveleztem velük, elkuldtem a bogarat megirtak h milyen fajta. Ritkasag volt, megkoszontek mert MOn alig fellelheto. Sajnalom hogy ennyire felre értetted. További minden jot!
2020. aug. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Semmi gond, de valahogy nem értelek. Ugyanis a darázspók egyáltalán nem ritkaság, a szakértők szerint, csak én valahogy nem nagyon futottam még bele, és bizonytalan voltam, hogy tényleg darázspók-e. Gyerekkoromból rémlett fotó róla, aztán megnéztem a wikipédiát. Szóval iróniaként jött le, ahogy fogalmaztál, mintha valami marha nagy ritkaságot fotóztam volna.


Nekem egész egyszerűen csak megtetszett. És nincs fényképezőm, csak régi mobilom, tudom, hogy nem valami ász, de meg szerettem volna kérdezni, hogy tuti darázspók-e. Ha egyszer ritkasággal magyarázod a te eseted, akkor pláne iróniának tűnik a korábbi hozzászólásod, de sebaj, semmi gond, csupán furcsa volt a korábbi megszólalásod.

2020. aug. 9. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!