Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen pók? Arra ébredtem...

Ez milyen pók? Arra ébredtem az ágyban, hogy rajtam mászik. Elég pici.

Figyelt kérdés
[link]

2020. aug. 11. 01:00
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Háromszöges faggyúpók (Steatoda triangulosa).
2020. aug. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

1.

Nem tudom, észrevetted-e, de nyár van, és ilyenkor nem annyira maradnak a s.ggükön a rovarok, bogarak. Nem takarítás függvénye, hogy lesz-e pók a szobasarokban, azt pedig végképp nem tudod megparancsolni szerencsétlennek, hogy hova másszon és ne másszon.

2020. aug. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Madárpók vagy Dajka pók
2020. aug. 11. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Tényleg Háromszöges faggyúpók lesz! Ezek szerint nem veszélyes a csípése ha jól gondolom.


Amúgy nem szoktam leszedni a pókok hálóját, mert nem zavarnak és elvileg hasznosak is. Csak a poros elhagyott régi hálókat max.

2020. aug. 11. 08:09
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

Jó a nyugodt stílusod, kevesen tájékozottak az ügyben.

Itthon, nem honosak mérges pókok, a "legmérgesebb" (Szongáriai cselőpók, Mérges dajkapók) csípése is legfeljebb csak kellemetlen, érzékenység esetén, maximum rosszullét, láz stb előfordulhat, azonban az ilyen fajok ritkák, és az országon belül is csak regionálisan, általában lakott területen kívül, réteken, esetleg mocsaras helyeken honosak, így nehéz velük találkozni. Agresszív pókok, meg pláne nincsenek itthon, ha látja, hogy ember közelít, inkább menekülőre fogja a saját érdekében, ha csíp is, akkor ijedtében, hiszen a mérget nagy munka előállítani, illetve nem is a támadásra, védelemre van kitalálva, hanem rovarok elejtésére. A legtöbb Magyarországi pók szájszerve, pedig egyszerűen alkalmatlan arra, hogy átharapja az emberi bőrt.

2020. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!