Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi lelte idén a poloskákat?

Mi lelte idén a poloskákat?

Figyelt kérdés

Ugye invazív faj az a barna rohadék, pár éve elszaporodtak, a telek is enyhék voltak, satöbbi, satöbbi, satöbbi...

Én meglehetős mód rovarfóbiás vagyok, szóval eléggé parázom tőlük (is), az elmúlt kb két évben már alig mertem parkba járni nyáron, mert tuti, hogy mindig rámestek, belém repültek, itthon meg még a szúnyoghálós ablakon is átjutottak valahogy, nem győzte vadászni a párom őket.


Na de ehhez képest idén alig voltak. Nem mintha hiányoltam volna őket, de alig láttam egy-két kósza példányt, nem mondom, hogy egyet sem, de nem volt az, mint az elmúlt években, hogy esténként ötösével pöckölgettem a szúnyoghálóról, hogy ne akarjon bejutni...

Aztán meg erre egy-két hete, mire bejött a hideg, mire normális esetben kezdenének eltűnni, most kezdtek rajzani. Tele a lépcsőház, megint átjutnak a szúnyoghálón, és az elmúlt három napban több egymástól távoli ismerősöm panaszkodott, hogy élni sem lehet. Vagyis országszerte most, októberben kezdenek rajzani a rohadékok.



Mi lehet ennek az oka?


2020. okt. 5. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Hat nalad lehet hogy nem. Nalam videken tavasszal naponta zartam oket soros dobozokba... Nyugi jonnek meg hozzad elegen!
2020. okt. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mint írtam, több egymástól független ismerősöm mesélte (vagy tette ki fészre nyilvánosan, stb.) hogy mennyi van most. Tehát nem csak én látom, hogy több van, mint a nyáron.


(Nem azt mondtam, hogy egyáltalán nem voltak.)

2020. okt. 5. 17:23
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már évek óta tapasztalom ezt, a nyár második felétől minimum október végéig az ő szezonjuk van. Most akarnak bejönni a tényleges hidegek elől.
2020. okt. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Szóval soros doboz.A vén zsidó már a büdösbogarakkal is bizniszel?
2020. okt. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk semmi extra rajzás nincs, mondjuk nálunk mindenki írtja őket, nyáron minden nap vagy 100-150db poloskát, (vagyis a kis poloskákat) nyomkodtam szét, meg a szomszédok közül mindenki, illetve ha látunk telelni készülőket, kapnak dezodort, ki mit valaki olajsprayt,fúróüregelőt,légyírtót stb stb-használ.
2020. okt. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Nagy részük már bevackolt a bútoraid mögé.
2020. okt. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Nálam van az összes, nyugi. :D
2020. okt. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdés, ha elégeted a döglött poloskát, akkor is büdös?
2020. okt. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most kezdenek éledezni, már ötöt csaptam le a paradicsomról. Plusz keresnék a rést a szúnyoghálón. Nálunk most kezd egyre több lenni.
2020. okt. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Hozzám idén még nem jutottak be szerencsére, de az utcán elég sokat szoktam látni. Előző években is pont hogy októbertől jelentek meg, amint kicsit hidegebb lett és keresték a helyet ahova behúzódhatnak. Szúnyogháló van fent minden ablakon, de így is bejutnak. Fogalmam sincs hogy csinálják, viszont én be szoktam fújni az ajtó-ablak réseket poloskairtó spray-vel, ez valamelyest visszatartja őket.
2020. okt. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!