Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Tartott valaki tücsköt "háziál...

Tartott valaki tücsköt "háziállatként"?

Figyelt kérdés

Bejött hozzánk egy, gondolom a hideg elől, megsajnáltam, készítettem neki házikót (akvárium, föld, búvóhelyek stb)

Gyümölcsöt, zöldséget, főtt tojást kap, ezen kívül mit lehet neki adni?

Igaz,hogy csak 2-3 hónapig él?

Szomorú lennék, ha nemsokára elpusztulna..Gondoltam itt átvészeli a telet, aztán tavasszal mehet udvarolni/udvaroltatni.



2020. okt. 18. 23:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egyszer. Elég sokáig elélt (kb két hónap). A vízen kívül pedig alig adtam néha füveket és zöldségeket neki.

Bár a végére már kifakult a fekete színe, ez gondolom a Naphiány miatt.

2020. okt. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

De aranyos toled! :)))

Én is tartottam, de kiszoktek a helyukről, es nem tudtuk megfogni oket, igy még kb 2 hétig ciripeltek a lakasban, utanna gondolom meghaltak.

Szerintem biztosan nem élné meg a tavaszt, bármit is muvelsz vele, kellene neki fény...

2020. okt. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A lótücsök - vagyis lótetű - 2 évig él. Egy telet él túl. Szerintem a többi tücsökféle is kb.ennyit él.
2020. okt. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ókori Kínában, harcra.


Nem vicc!

2020. okt. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én aranyszemű fátyolkát teleltettem át. Egy befőttes üvegbe tettem lefelé fordítva egy gyufásdoboz aljat, amire egy kis nyílást vágtam, és éjszakánként be is mászott. Adtam neki vizet, meg szőlőt. Az üvegen rács volt, meg néha levettem, mikor a házában volt, hogy lecserélődjön a levegő. Tavaszra kicsit fakóbb lett, de túlélte.

Később is megtettem ugyanezt egy másikkal, de ő elpusztult.

2020. okt. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

„A mezei tücsök vegyes táplálkozású: állati és növényi eredetű táplálékot egyaránt fogyaszt, bár többnyire a növényi eredetűek dominálnak (pl. fűfélék magvai, levelek, gyökerek), de kisebb talajlakó állatokat is elkap, illetve tetemeket is megrág.”

[link]

2020. okt. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a gekkóm miatt vannak tücskeim,kb 100 darab.


Ha egyébként tetszik az ötlet lehet rendelni néma tücsköket és azokat tarthatod terráriumban.


Látom senki nem írta előttem de itatni úgy kell hogy egy darab vattát bevizezel neki mert olyan pici állatok hogy a kupaknyi vízbe is belefulladnak. És vigyázz arra hogy ne legyen túl sok nedves kaja inkább száraz mert meghajtja a hasukat.(ha szeretnéd linkelek néma tücsköt és eledelt nekik)

2020. okt. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

7# igen kérlek küldd a linket a száraz kajáról, eddig két üzletben voltam, nem volt, ahol meg úgy néz ki (weboldal) van vmi eleségállat kaja, az meg nem válaszol..

Csak őkelmét tartom, hátha tényleg eléldegél 1-2 évet, nem pusztul el hamar. Az egyik csápja hiányzik.

Most éppen elhúzódott aludni:)

2020. okt. 19. 23:07
 9/13 anonim ***** válasza:

7. vagyok


Én innen rendelek mindent nekik,ez az a táp amit imádnak:


[link]



Ez pedig bogárzselé,ezt is imádják:


[link]



Remélem tényleg minél tovább boldogít,nekem a legidősebb kb 3,5 hónapos volt mikor elpusztul (nem a gekkóm által). Egyébként sok sikert^^

2020. okt. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tücsköt nem.

De méhet és pillangóhernyót igen. :)

2020. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!