Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen pók lehet ez?

Milyen pók lehet ez?

Figyelt kérdés

A lakásban látok napok óta egy pókot. Kb. 2-3 cm-er lehet, fényes fekete az egész teste, de a potrohhán egy halvány fehér félkör, és két halvány fehér pont van. Sosem láttam még ilyet, és kicsit tartok tőle. Napok óta ugyan ott van, nem mozdul, nincs piszkálva sem. Először a fekete özvegy nősténye ugrott be, de a minta hiányzik róla, ill. mint fentebb írtam nem olyan.

Milyen pók lehet, illetve kell-e tartani tőle?


2020. dec. 2. 00:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik faggyúpók.

Európában nem él fekete özvegy, trópusokon él (Dél-Amerikában pl.). Itthon max a Szongáriai csellőpóktól félhetsz, de azzal lakásban nem igen fogsz találkozni.

2020. dec. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. De él Európában fekete özvegy, az európai fekete özvegy Horvátországban honos, nálunk viszont tényleg nincs.

Szerintem koszorús törpepók, ami szintén veszélytelen.

2020. dec. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

B@szod, sohe nem láttam olyan pókot, erre éjjel ecte olyanról álmondtam, ami a leirásodban szrepelt.😅

Mi van a pókkal, ott van még? Lehet már nem is él

2020. dec. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De, életben van még, és még mindig ugyan ott gubbaszt. 😁
2020. dec. 3. 06:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A faggyúpókok nem nőnek meg 2-3 centisre, egy kép többet segítene.

Más kérdésnél már részletesen kifejtettem, itthon nincs olyan pókfaj, amitől komolyabban kellen tartani. Ha allergiás is vagy valamelyik faj csípésére, kórházban 1-2 nap alatt rendbe tesznek, ami bár nem kellemes, de az, hogy maradandó károsodásod legyen, netán belehalj, meglehetősen kis valószínűségű (magyarán 0), tekintve, hogy a kisebb pókok (Magyarországon mindegyik) ha érzékelik, hogy veszélybe vannak, a meneküléssel lesznek elfoglalva, nem a támadással, főleg, hogy a mérgük sem erősségükben, sem mennyiségükben, sem a szájszerv alapján nem a védekezésre, hanem a zsákmányszerzésre lett "kitalálva", és az előállítása sem a legegyszerűbb "legolcsóbb" folyamat, így nem pocsékolná egy olyan élőlénnyel szembeni védekezésre, támadásra, amivel szemben esélye sem volna.

2021. jan. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!