Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen rovar csípett meg a...

Milyen rovar csípett meg a nyáron?

Figyelt kérdés
Midge bites trough néven fönt van a YouTubeon egy ilyen rovar BBC jóvoltából. De ez angol szó, lefordítottam magyarra szóról szóra, majd beütöttem, de nem volt találat. Azt tudom hogy horse fly jelentése ló légy. De ha így ütném be nem lenne találat, hiszen magyarul bögöly. De ez alap, ezt a rovart viszont nem tudom így duplán lefordítani, mert nincs mibe kapaszkodnom. Viszont szeretnék a Wikipédián részletes leírást erről a vérszívóról. Légyszi nézzétek meg ezt a videót, amit az első sorba írtam, és jelezzetek vissza ismeri e valaki az igazi nevét magyarul, mert engem ilyen csípett meg.

2020. dec. 17. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes dolog ez. Egy magyarázóvideóban leírják az amerikai beceneveit a midgesnek, ami alapján megtalálható, hogy ezek az árvaszúnyogok. Na de az árvaszúnyogok meg nem csípnek és biztosan nem az csípett meg. A BBC-s videóban pedig valami kisebb rovar van, ami nem is annyira hajaz árvaszúnyogra.


Közben tovább jutottam, az angol Midge wikipédia cikk szerint: "A midge is any small fly, including species in several families of non-mosquito Nematoceran Diptera. "


tehát: Mindenféle kis légy, beleértve azon szúnyogalkatúakat, amik nem (vérszívó) szúnyogok.


Ebből kiindulva a midge egy gyűjtőszó, így nem túl pontos határozás csak ennek hívni a téged megcsípő jószágot, pontosabb meghatározás meg nehezebb lenne már emlékezetből.

2020. dec. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az biztos hogy engem olyan csípett meg mint a videón, majd talán azt csinálom, hogy ha jövő nyáron találok egyet azt élve elfogom és bevizsgáltatom. Arra emlékszem hogy ahogy le söpörtem el is repült, éjjel pedig nem bírtam aludni úgy viszketett. Úgy tűnik már minden meg jelenik Magyarországon csak a malária nem.
2020. dec. 18. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!