Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Bolha le tud petézni az...

Bolha le tud petézni az emberi szervezetben/emberen?

Figyelt kérdés
A macskám úgy néz ki bolhás, napi szinten találok magamon újfent 1-1 bolhát, ma pedig az ágyamon olyan mintha 3 db bolhalárvát találtam volna... Apukám ért hozzájuk mondjuk, ő meg van róla győződve hogy nem az volt, látta ő is, de engem mégse győzött meg. Hajlamos vagyok a legrosszabbra gondolni... A "lárvák" 3 különböző helyen voltak, nem egy kupacban, könnyű volt őket szétnyomni. Ha tegyük fel, tényleg bolha lárvák voltak az ágyamon, azokból lehet gond? Amit találtam, megöltem, a macskát kezelni fogjuk, de ettől most a hideg is kirázott, hogy esetleg belemászik az emberbe vagy esetleg lepetéz?! Ebből a szempontból a lárva sem lehet veszélyesebb mint a kifejlett bolha?

2020. dec. 22. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A bolhák megcsíphetik az embereket, de nem élnek rajtuk. A bolhák a kutyát vagy macskát részesítik előnyben gazdaként és vért adó táplálékként.
2020. dec. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az első válaszolónak. A bolhák ugyan gyakran megcsípik az embereket, de nem tudnak rajtuk "megélni". Emiatt ne aggódj.


Viszont ha a macskát kezelitek, akkor ne felejts el mindent fertőtleníteni, ahol a macska járt / aludt.

2020. dec. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És az lehetséges, hogy tényleg bolha lárvákat láttam az ágyamon?! Azért ez nem csak undorító de ijesztő is. Pszichésen meg viszketek amióta meglattam oket.
2020. dec. 22. 21:45
 4/13 A kérdező kommentje:
Abban egyetértek, hogy nem élnek az emberben örökké, de ugye lepetézni se szoktak bennük? Úgy tudom ahova lepetéznek, pár nap alatt kiesnek onnan stb, de akkor a lepetézéstől se kell tartani egyáltalán?
2020. dec. 22. 21:48
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem petéz le az emberben. Azt most így nemtudom pontosan hogy lehetett-e lárva amit láttál, bár én nem hiszem, de ha találsz mégegyet akkor jó lenne egy fotó róla mert úgy azért könnyebb lenne megmondani mi is az. Írd be google-ba hogy bolha lárva és menj a képekre.

Hasonlít ahhoz amit láttál?

2020. dec. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat. Ugyan a bolhák az állatokra raknak petéket, de azokból hamar lárva lesz, ami viszont gyakran lepotyog róluk és így akár az ágyra,szőnyegre kerülhetnek. :/


Én a helyedben kimosnék mindent amit lehet, legalább 60 fokon. A szőnyegeket pedig fertőtleníteném.

De sajnos ameddig a macska bolhás, addig nem fognak eltűnni :/

2020. dec. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nos, persze az volt az első hogy rákerestem a bolha lárva képre... Bár ott csak mikroszkópikus képet találtam, szerintem volt köztük hasonlóság, úgy mozgott mint egy kukac,bár szerencsére azokat össze tudtam nyomni.
2020. dec. 22. 21:57
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még valami. Az emberen úgymond nem tudnak élni, de viszont ameddig találnak táplálékot, márpedig a macskád ugye ott van - és az embert is megcsípik - addig nagyon jól elvannak akár a szőnyegen, plédeken is, és nagyon gyorsan szaporodnak.
2020. dec. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy már leírtátok, csak irtózom a férgektől, pszichésen nagyon rosszul tudok tőlük lenni, szóval még egyszer utoljára: engem az zavar hogy ugye ezek akkor nem olyanok mint pl a galandférgek, hogy kifejezetten emberi szervezetbe bújnak és ott élik le az életüket? Mert értem én, hogy nem tudnak megélni az emberben a bolhák, de én 1 napig sem szeretném, hogy bennem legyen, mert ott petézett le vagy valami...nyugtassatok meg, hogy egyáltalán nem akar oda petézni, se fülbe se semmilyen más módon az emberi szervezetbe.
2020. dec. 22. 22:10
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem olyanok mint a galandférgek :)
2020. dec. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!