Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen fajta rovarokat/ízeltlá...

Milyen fajta rovarokat/ízeltlábúakat lehet házadban tartani?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy történeten dolgozom, amiben egy öreg nő megszállottan gyűjt különféle rovarokat, és épp egy olyan részéhez értem a történetnek, ahol be kéne mutatni pontosan milyen fajták is ezek a rovarok. Nagyon nem vagyok otthon ebben a témában, és kíváncsi lennék milyen egzotikus ízeltlábúakat lehet otthon is tartani. (Vagy kevésbé egzotikus) Azt gondolom, hogy több fajta pókot/lepkét/sáskát lehet, viszont ennyiben kimerül a tudásom a témával kapcsolatban. Tudnátok még példákat mondani? Előre is köszönöm a választ!

2020. dec. 30. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én házamban semmilyet :D

Amúgy hangyát, tücsköt is lehet, imádkozó sáskát, hernyót is, amíg lepke lesz belőle.

[link]

[link]

2020. dec. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor jön az, hogy magadtól utánaolvasol a rovartartásnak az interneten.
2020. dec. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak köszönöm, a másodiknak pedig csak annyit: azért van ez az oldal, hogy kérdéseket tegyünk fel. :))
2020. dec. 30. 22:44
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Sosem fogsz jól utánanézett dolgokról írni, ha nem tudsz magadtól olvasni valamiről. Szerinted a krimi írók, akik saját maguk nem dolgoznak a rendőrségen, honnan tudják, hogy pontosan hogyan zajlik egy rendőrségi nyomozás, vagy egy tárgyalás? Hogy mik a szabályok, és milyen büntetést kaphat a bűnöző, akit megírtak? Nem egy fórumra tettek ki egy felszínes kérdést, hanem tüzetesen utánaolvastak az ilyesminek.


Ha valóban realisztikusan akarod ábrázolni azt, hogy ez az idős hölgy milyen rovarokat tart és hogyan (milyen konténerben vannak, mikkel eteti őket, milyen speciális igényeknek kell eleget tegyen), akkor saját magadnak kell olvasnod az ilyesmiről, mert itt irgalmatlanul hosszú lenne leírni.


De persze nem muszáj. Csak akkor nagyobb eséllyel fogsz butaságot tényként kijelenteni a történetedben.

2020. dec. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez valóban igaz, és köszi a tanácsot
2020. dec. 30. 23:22
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Százlábú, ezerlábú, ájtatos manó, egzotikus csótányfajták, ugrópókok, hangyák, orrszarvúbogár, skorpió, rákok különböző fajtái, többféle vízben élő rovar is van, ők nagyon viccesek de a latin nevük most nagyon nem jut eszembe. Valamint ezerféle egzotikus színes bogár, amiket kolóniában szokás tartani, nagyon szépek. Igazából ha írni akarsz erről elkerülhetetlen hogy utánaolvass a neten, hogy valósághű legyen, ehez a gyk nem elég és amúgy rengeteg youtuber van, akik különféle rovarokat tartanak és beszámolnak róluk, a tartásukról, megmutatják milyen terràrium kell az egyes fajoknak, stb. Ha írsz, akkor ezt is fontos tudni szerintem. :)

Dark Den főleg pókokkal foglalkozik, az Ants Canada hangyákkal. Ha youtubon angolul rákeresel a témára nem fogsz csalódni. :) valamint van egy magyar tiktokos csaj aki óriási lepkéket tart, az ő neve azt hiszem a pillangoslany, vagy ilyesmi.

2020. dec. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen történetbe pl. jól beleillik az Imádkozó sáska, főleg a "durva" táplálkozása miatt...


Koronás keresztespók...... sokan írtóznak a pókoktól, pókhálótól :D szintén jó lehet a sztoriba


Nem tudom milyen témájú a sztori, de ha hátborzongatósabb akkor én a ragadozó rovarokat használnék fel.

2021. jan. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Pókot ha nem szarsz tőle XDDD
2021. febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!