Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen érzés a bögöly csípés?

Milyen érzés a bögöly csípés?

Figyelt kérdés

#Bögöly csípés
2021. jan. 7. 20:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Éget. Van annyira fájdalmas mint egy méh csípése, ha nem rosszabb.
2021. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint fájdalmasabb mint a méh csípés, és nagyon be is dagad. De ez emberfüggő.
2021. jan. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az harap.. mem csíp.. és fáj :-) viszket, vérzik..
2021. jan. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3: akkor téged gondolom csípett vagy egy - másfél percig, mint a videókon a YouTubeon.
2021. jan. 7. 21:39
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Fáj mint a büdös élet... Jól mondja az előző, harap, méghozzá nagyot.


Jártam olyan lovardába, aminek a környéke tele volt bögöllyel, én úgy látom az az egyetlen rovar, ami tényleg fája a lónak is. Ez azért sokat elmond...

2021. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hogy haraphat? Nem a fullánkján keresztül szív vért? Én kinagyítva láttam böglyöt ahogy a fullánkjával szúr. Azon belül vannak fogak?
2021. jan. 8. 17:08
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg szúró-szívó szájszervük van, csak sokkal vaskosabb mint egy szúnyognak mondjuk, és erősen roncsolja a szöveteket. Ráadásul bedöfésekor gyakran az idegvégződések és az idegszálak is megsérülnek.


Ezért szokták azt mondani rá hogy harap, sokkal nagyobb a fájdalom és a roncsolás mértéke is.

2021. jan. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Emberek, több 100 bögöly harapott meg. Több 1000t agyonütöttem. Próbáljatok meg pl,oldatot készíteni zöldségesben. 1ik kezesben a schlauch, a másikban a keverő...Jönnek a böglyök..,melyiket dobod el ??
2021. jan. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Annak ellenére, hogy a szúnyogéhoz hasonló szájszervvel szívja a vért, én is csak megerősíteni tudom, hogy olyan, mintha megharapnának. (Még mielőtt a válaszokat olvastam volna, nekem is egyből a harapás szó jutott eszembe.) Nem hasonlít sem a szúnyog-, sem a méhcsípésre. Elég kellemetlen, de nem kell tőle rinyálni. Általában csak egy-két másodpercig tart, amíg agyon nem vágja magán az ember.
2021. jan. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És ha nem vágja agyon, hanem kivárja azt a 90-100 másodpercet amíg jól lakik, addig is fáj?
2021. jan. 10. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!