Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A házipókok mit esznek télen?

A házipókok mit esznek télen?

Figyelt kérdés
Nincs a lakásban sem légy, sem bármi más élőlény ( csak ember). A pókok mégis szövik a hálót. Honnan veszik hozzá a nyersanyagot, miért nem halnak éhen?

2021. jan. 14. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ha egy házban pókok élnek, van ott más is, nem csak pók. Már ha egy cserép szobanövény van, abban simán lehet pl. tőzeglégy (muslica). A hálót a saját szövőmirigyükkel készítik, és van olyan pók, ami később megeszi a fonalat, hogy újrahasznosítsa.
2021. jan. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Barnabas333 ***** válasza:
100%
Az itteni keresztes és egyéb háló szövő pókok 90%-a 1/2-2 évig él. Pont azért, mert a gyengébbek akik nem lettek elég erősek a télre, nem élik túl azt az egy telet sem.
2021. jan. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Méghogy megeszi a hálóját? Dehogy eszi! Nekem kell eltakarítani utána!
2021. jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
100%

A pókok táplálékigénye nagyon alacsony, ha egyszer telieszik magukat utána hónapokig kibírják. Egy kisebb pók megelégszik az alkalmilag elfogott muslicákkal és egyéb apróságokkal, plusz még ha egy-egy légy vagy fülbemászó is a hálóba akad pár hetente az nekik maga a Kánaán.


Télen meg vegetatívabb állapotba kerülnek, hiába vannak meleg helyen, a szervezetük a téli vegetálásra van beállva. Ilyenkor az energiaszükségletük a szokásosnál is kisebb. De ettől függetlenül, ha egy túl steril helyre költöznek be, ahol tényleg nincs semmi éhen szoktak halni. De nem 2 nap mire kiéheznek.

2021. jan. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3# Természetfilmekben is mutattak olyat, ahogy szépen megeszi a fonalat. Nem állítom, hogy minden pók a teljes hálóját megeszi, én is szoktam takarítani utánuk, csak azt írtam, hogy létezik ilyen. :)
2021. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5.akik nálam laknak azok tuti nem. 🤣

Hibernálva sincsenek, tegnap egy fel-le rohangát az asztal sarkán. Mire észrevettem már eltűnt az asztal alatt valahol. 🤣🤣

2021. jan. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6# Hát nem is a lakásban szoktak hibernálni. :D De odakint, ha pl. felfordítasz egy nagyobb követ valahol, még sohasem találtál hibernált pókot?
2021. jan. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7# sose nézegettem, hogy él-e. Ha lehet inkább messzire kerülöm őket. 🙂
2021. jan. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!