Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mennyire normális ilyenkor...

Mennyire normális ilyenkor SZÚNYOGOKAT látni, meg hogy falkában próbáljanak megcsapolni?

Figyelt kérdés
Vizenyősebb területen lakom, de mégis is tél van, és voltak keményebb fagyok is, mégha napokra is csak, és hó is esett.

2021. febr. 19. 23:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Ha vannak növények a házban, simán megbújnak és áttelelnek odabent.
2021. febr. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Külterületről van szó.
2021. febr. 20. 00:11
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Én még nem láttam télen szúnyogot, de állítólag előfordulhat, hogy áttelelnek. [link]
2021. febr. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%

Én kábé 2-2,5 hete láttam egyet , vagy 3 hete, vagy valami ilyesmi; de szóval ja, 1-1 már előfordulhat.


Ja de mondjuk ha falkában mennek az durva.

Én nem értek ehhez; meg hogy pl volt-e nálatok hó, mert pl jeges vízbe hogy petézik bele, akkor megfagynak a lárvák. Akkor tehát lehet, hogy pl tényleg valahonnan máshonnan jött; nemtom pl bent volt-e és vna -e szúnyoghálód, mikor szellőztetsz lehet érzi, hogy onann bentről kellemes meleg árad -én nem értek hozzá.

2021. febr. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ismétlem:


Külterületről, kertről van szó.

2021. febr. 20. 01:41
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Kertes ház környékén gond nélkül túlélnek még télen is. A lárvák kibírják azt is, ha belefagynak a vízbe. Sajnos szívósak a kis rohadékok, mindenféle értelemben.
2021. febr. 20. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Növényeken, föleg a sürübb levelü örökzöldeken, kerti házakban vagy szerszámoskamrákban vagy hasonló félig zárt helyeken simán megvannak ilyen enyhe idöben, mivel eddig nem volt igazán hideg, tartós fagy sehol.
2021. febr. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De nem repkednek!
2021. febr. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
DE, amennyiben plusz fokok vannak meg mße esetleg naposabb az idö, akkor igen!
2021. febr. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Most hogy napos volt az idő, sok rovar előbújt, bár csípő szúnyoggal nem találkoztam. Nálunk bent a házban egész télen hédereltek (nem tudom honnan jöttek?) de a pókoknak legalább volt mit enni. Ezek csak ilyen szálldosó szúnyogok, csípni nem próbáltak.

Mi is külterületen lakunk, vízparton.

2021. febr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!