Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan vegyem rá a szüleiket,...

Hogyan vegyem rá a szüleiket, hogy kapjak egy ugrópókot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hogy tudnám rávenni a szüleimet, hogy kapjak egy ugrópókot?

Az ugrópók egy 2-3 cm-es pók ami írt aranyosan néz ki. Nem nagyon szokott harapni, emberre nem veszélyes. Viszont a szüleim hallani se akarnak róla. Igazából mindig is féltem a pókoktól de most szeretném leküzdeni a fóbiámat. Bármi ötlet?



2021. febr. 21. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Konkrétan mi az oka, hogy nem engedik?

Félnek tőle? Megmondom őszintén, hogy pókot én sem engednék a házba, semmilyet, undorodom tőlük és az sem érdekelne, hogyha a gyerekem szeretné, mert én sem viszek haza olyan állatot, amitől ő iszonyodik.

Attól félnek, hogy ráunsz és rájuk marad? Hány éves vagy, volt már állat nálatok?

Anyagiak okoznának gondot? Itt megint megkérdezem, hány éves vagy, mert ha elég idős, felajánlhatod, hogy elmész diakmunkára és abból fizeted az állat költségeit.

2021. febr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
66%
Mit mondanak, miért nem engedik?
2021. febr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%

Én semmiképpen nem engedném meg, mivel irtózok a pókoktól, és egy ilyen viszonylag kicsi pók könnyen elszabadulhat, és bárhová befér. Előbb engednék egy óriáspókot, mint egy ekkorát, azt könnyebb lenne megtalálni, illetve hamarabb észre lehetne venni, ha eltűnik.


Ha a szüleidnek nincs baja a pókokkal, akkor első körben tájékozódj a megfelelő tartásmódról, a költségekről, és ajánld fel, hogy mindent te fizetsz diákmunkából és/vagy a zsebpénzedből (ha van). Annak különösen nézz utána, hogy mit tehetsz egy esetleges szökés ellen, és a tanultakról beszélj a szüleidnek.

2021. febr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
49%
Egy pók tartása nagyon macerás, inkább(ha mindenképpen ízeltlábút akarsz) kezdj valami könnyebbel például perui ördög botsáskával vagy ha mindenképpen pókot akkor inkább madárpókot.
2021. febr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugrópókot még nem láttam kedvencként tartani, nem tudom egyáltalán beszerezhető -e.


Vannak nálunk őshonos ugrópókok de ezek elég kicsik ~4-5 mm, és szerintem macerás lenne apró élő rovarokat biztosítani nekik zsákmánynak.


Nekem göndörszőrű tarantula (Brachypelma albopilosum) volt, szokták ajánlani kezdő pókként, de a szüleid szerintem frászt kapnának.

2021. febr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!