Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan tudja az ember elkerüln...

Kertész István 33 kérdése:

Hogyan tudja az ember elkerülni,hogy kullancs kerüljön rá túrázás alatt?

Figyelt kérdés
Hol van a legtöbb és melyik erdőben a legkevesebb kullancs Magyarországon?

2021. ápr. 24. 22:47
A kérdező szavazást indított:
Van 100%-os megoldás
Nincs 100%-os megoldás
37 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem viszek veletlenul kullancs ellen valami spray-t, akkor sajnos szinte boritekolhato, hogy lesz bennem 1-2.

Ha hasznalom, 2-3 orankent pluszban be is fujom vele magam, akkor soha nincs bennem kullancs. Mindig mas markat veszek, budos, de hala az egnek nekem igy bevalt.

2021. ápr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Vannak különböző kullancs riasztó szerek, de ezek nem jelentenek 100%-os védelmet.


Ez a cikk pár régebbi térképet tartalmaz ehhez kapcsolódóan: [link]

2021. ápr. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
3%

Nem értem, hogyan lehet az embereket mindentől megfélemlíteni. A skoprió, vipera, madárpók már jelenthet gondot. Természetesen bárki elhiheti a betegségipar propagandáit, meghagyom neki. De én kullancs ellen hosszú zoknit veszek fel, ha mégis belém kapaszkodik, egészségére. Kicsit viszket, majd leesik, ha megszívta magát vérrel. Tudom, tudom, konyhakéssel most kanyarodik egy tömeggyilkos kullancs, már látom a lepontozó, bármire prrpagálható felhasználókat. Csak most szólok, hogy a Mumus jövőre tervez ámokfutni, a gidák házából, ahol a farkas fehér gyolcsos mancsával bepróbálkozott. A Mumus halálos kórt terjeszt, ezrét r tessék természetellenesen eljárnotok, hogy megmeneküljetek a Mumustól. Jóból mondom. annak, aki olvasni is tud. A sorok között. Nem csak úszítható és túláltalánosítható, hanem aki érvelni is tud. Persze, értem én, aki paranoid, az nem tud koncentrálni arra, hog gondolkodjon is. Szóval kedves kérdező, húzz hosszú szárú zoknit, ez a javaslatom, a többit meg bízd a természetre. A trópusokat meg kerülni kell addig, amíg nem konzultált eleget az ember odaszületettekkel, hogy miként védik ki a skorpiómarást, uganis avval kezdődik a probléma. De ugye a skorpiókkal ugyan ki foglalkozik. Hacsak nem fertőzött a skorpió...


Ja, hogy csak mérges a skorpió??? Az nem számít!!! Ugyan!

2021. ápr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
A kullancsriasztó szereken kívül ami nagyon sokat számít, ha kerülöd a füves, bokros helyeket (mivel az aljnövényzetről kapaszkodnak az állatokra, emberre). Széles erdei utakon túrázva én még sosem szedtem össze kullancsot. Ha kisebb ösvényeken jársz vagy mondjuk leülsz egy időre az út mellé, nagy valószínűséggel lesz rajtad.
2021. ápr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

#2


Ehhez képest zöld területen kétszer kaptam lime kórt.

Zárt ruházat és szuku,vagy valami más riasztó.

Pl. javasolják, hogy a zoknit húzd rá a nadrágra.

2021. ápr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

#23:08


Ez azért nem teljesen így van, hogy “ Kicsit viszket, majd leesik, ha megszívta magát vérrel”, mert ha nem akarsz valamilyen betegséget összegyűjteni, fogod a csipeszt és kiszeded.

Magyarországon a kullancs által terjesztett betegségek:

- Vírusos agyvelőgyulladás

- Lyme-kór

- Vírusos agyhártya gyulladás (ez ellen van oltás)

- Nyúlpestis

- Krími-kongói vérzéses láz

2021. ápr. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

8, ritkán látni ennyire buta embert, még itt a gyk-n is.

Pont ma volt hír hogy meghalt az a futónő, na ő anno kullancscsípés miatt bénult le, NYILVÁN hazudott, nem? Csak lusta volt futni vagy ilyesmi...

2021. ápr. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

11, persze, lefizettek, most is pénzben úszkálok olyan Dagobert bácsisan miközben ezt írom.

Te meg kezeltesd magad, mert az állapotod pszichiáterért kiált.

2021. ápr. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom más hogy van vele de én sokszor sűrű bozótosban jarok nagy gazban de sosem jött belém kullancs.

Gyakran járom az erdőket sokszor másznak is rajtam de belem nem megy sosem.

Ha csak simán tiszta erőben sétálsz vagy valamilyen útvonalon ahol nem ütközöl sűrű bokroknak magas fűnek akkor nehezen maszik fel rád.

2021. ápr. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
SEHOGY. Egyik ismerősömet nem az erdőben, hanem a háza előtt megcsípte a kullancs, Lyme kóros lett. Ennyi.
2021. ápr. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!