Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi a véleményetek a bogarakról...

Mi a véleményetek a bogarakról, rovarokról?

Figyelt kérdés

Ti hogy viszonyultok a rovarokhoz bogarakhoz pl: pók, darázs, poloska stb

Féltek undorodtok tőlük stb?



2021. máj. 5. 05:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Egyes fajoktól félek (nagyobb pókok, darázs), némelyektől undorodok (poloska, cserebogár) és van amit aranyosnak találok (bodobács tök cuki, ahogy tud szaladni)
2021. máj. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Pók - Pohárba tessékelem és kirakom az udvarra, vagy a műhelybe, ha nagyon esik az eső.


Darázs - Elkerülöm, vagy eltávolítom a kast.


Poloska - Elfogom egy zsebkendővel, majd felgyújtom a kazánházban.


Méh - Aranyosnak tartom, szeretem őket nézni szép időben.


Kullancs - Szemöldökcsipesszel eltávolítom, majd szétnyomom a satupadon.


Pincebogár - Undorodom tőle, szétnyomom egy zsepivel.


Százlábú - Ugyanaz, mint az előző.


Májusi cserebogár - Kiráz a hideg tőle, le ütöm egy lapáttal, vagy ásóval.


Rózsabogár - Kiráz a hideg tőle és a repkedő hangjától, de nem szoktam bántani, hagyom szabadon élni.


Plüsslepke - Ugyanaz, mint az előző, de el szoktam fogni, vagy leütöm, ha bent van a házban.


Katica - Figyelmen kívül hagyom.


Harlekinkatica - Bosszantó, ha sok bejut belőle a házba.


Hangya - Gyerekként bántottam, ma már ignorálom őket.


Csótány - Még nem találkoztam vele szabadban, de irtóznék tőle.


Szarvasbogár - Megcsodálom, segítek neki, ha rászorul.


Krumplibogár - Üvegcsébe összegyűjtöm, majd a Nap alatt szétperzseltetem.


Légy - Leütöm egy segédeszközzel.


Szúnyog - Addig nem alszok el, amíg nem kapom el.


Bögöly - Kinyírom, vagy megvárom, amíg rám szál és lecsapom.


Szitakötő - Ignorálom.


Sáska - Ugyanaz, mint az előző.


Általános lepke - Megfigyelem, de nem tulajdonítok nagy jelentőséget neki.


Moly - Elcsalom a fényről.


Skorpió - Vadon nem találkoztam még vele, de kesztyűben és hosszú nadrágban megvizsgálnám, megbökdösném valamivel.


Orrszarvú bogár - Megcsodálom, de nem kerülök vele interakcióba sose.


Bodobács - Szabadon ignorálom, ha bejön a házba leütöm.


Sötétkék fadongó - Egyik legszebb rovarnak tartom, amit fel lehet lelni Magyarországon is.


Bolha - Mérete miatt többnyire nem veszem észre, egyébként különösebben nem idegesít, könnyen likvidálható.


Tetű - Még sose volt dolgom vele. Valószínűleg azért is, mert gyakran szeretem borzolni a terebélyes hajam, így esély sincs rá, hogy letelepedjen bennem.


Ganajtúró bogár - Totálisan ignorálom, ezen kívül semmi közöm ahhoz, hogy hogyan él és mit csinál a szarral.


Hernyó - Aranyos, megnyerő külsejűek, sokszor szoktam simogatni, vagy etetni őket, valójában sokkal szociálisabbak, mint ahogy elsőre gondolnám. Szükség esetén átrakom máshova őket, ha bezavarnak.


Cincér - Legtöbbjük szép megjelenésű, de nem szoktam velük foglalkozni.


Egzotikus fajok - Nem mutatok feléjük érdeklődést, esély sincs rá, hogy házikedvencként tartsak ilyen állatot.


20/F

2021. máj. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

A pókok aranyosak és hasznosak. Legalábbis amelyik rendes hálót sző, és fogdossa a szúnyogokat/legyeket. A haszontalan pókokat azokat amúgy nem igazán szeretem, munkahelyemen sokat pörlekedtem velük. Olyan semmilyen, ákom-bákom, használhatatlan, szétesős hálókat szőnek, utána napokig ott alszanak mellette - persze, mert semmit nem tud enni -, semmit nem fognak, inkább éhenhalnak... =(


A darázs egy okádék, undorító x@rrágó f@xfej állatfaj. Csak pusztítani, elvenni tud a természetből, megöl HASZNOS fajokat, AGRESSZÍV, alattomos f@xkalap dög, aki szemberöhögi az igazságosságot, mert ő a legszemetebb, mégis ő kapott olyan fullánkot, amivel bármennyiszer megcsíphet.

Ja, és mindemellett valahogy még IRTÓZATOSAN nagyot (a méretéhez képest) is tud harapni, ha akar. És ez a sz@r rovarfaj a leeeegpitib dolgokért is lesi, hogy belédköthessen, és AZONNAL csípjen, harapjon. =(


Egyszer cirka 20 percig üldöztem egy ilyen xar darazsat egy 8mm-es műhelyben, mert rájött az 5perc, és jött a neonfényre. Viszont az kárpótolt, hogy amikor végre elkaptam, valahogy sikerült úgy ráütni, hogy 2 darabban esett le az asztalra : szétesett egy fej+tor-ra és egy portohra. Egy fej volt 2 valami mászókával, és ő még !20! másodpercig próbált menetelni a semmibe... Hát, de végül ugye "belemenetelt" az elpusztulásba.

Miután ennek a nyomorék fej+tor-nak a működése leállt, jól szétmorzsoltam a méreghordozó potrohával, öngyújtóval egy szénkupaccá égettem, szétmorzsoltam aztán beleszórtam a szennycsatornába.


Poloska:

Hát, ha te arra a büdösbogárra gondolsz... :/ Én sokszor csak "k×rvabogárnak" szoktam hívni. Ez szerintem mindent elmond:

Büdös, betolakodó, össze-vissza beállva repked a szobában, nekipattan a dolgoknak - mert ennek a csalónak még szárnyai is vannak -... és előbb-utóbb megtapasztalod, hogy váratlanul, de a végén MINDIG TEEEELJES sebességgel beleröpül az arcodba, a hajadba, a szádba, a szemedbe, a kajádba.... és MMIIINDENT és AAZZONNAL >>ÖSSZEBÜDÖSÍT<< ... És __lemoshatatlan__ az az ultrakoncentrált bűzkemikália, amit ráken a dolgokra.

És ROHADT nehéz őket megölni ahhoz képest.

Pl. felszúrod egy tűre, egy vastag tűre, de úgy rendesen, MERT egy büdös, mindenre a szagját kenő, kaját összeköpködő BETOLAKODÓ... és túléli. De úgy, hogy miután leszeded/leesik róla, még repülni is tud. Hiába szúrtad át a szárnyait. Ez a SZ@R még akkor is repül.



MIÉRT van az, hogy mindig a leghaszontalanabb fajok azok, amik ennyire regenerálódnak?!

És a hasznos fajoknál meg annyi mindennek passzolnia kell, hogy jól éljenek... =/

2021. máj. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Én minden bogárral, rovarral elvagyok, ADÍG, AMÍG NEM JÖN BE v. nem száll kint a cuccaimra...

2 dolgot utálok legjobban: szúnyog, kullancs leginkább azért mert nagyon sok betegséget hordoznak pl. a szúnyog megcsípi xy-t és utána engem, akkor xy véréből az összes baci belémjut (pl korona is)

2021. máj. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Gyulolom oket
2021. máj. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Ugyan nem félek tőlük, de GYŰLÖLÖM őket. Mindet. Pláne amikor az arcom körül röpködnek, és beleszállnak szemembe, orromba, számba, fülembe... hurrá nyár... alig várom a telet, hogy eltűnjenek ezek a kis rohadékok... 😡😈
2021. máj. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
A pók nem rovar🙄
2021. máj. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Sütve mindet szeretem.
2021. máj. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A taplaleklanc reszei, ha nem lennenek, akkor pl sok madar sem lenne, tehat mind hasznos ilyen szemoontbol. Amit irtok itthon, az a darazs, poloska es legyek, bogolyok (van egy lovarda a szomszedban, ugyhogy eleg sok van erre).


A meheket es pokokat kifejezetten szeretem, de jo gyonyorkodni a szitakotokben, kacsafarku szenderekben, szarvasbogarakban is.

2021. máj. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A pók az pókszabású, se nem rovar, se nem bogár.
2021. máj. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!