Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogy tudnám kiírtani a fáskamr...

Hogy tudnám kiírtani a fáskamrából a hangyákat?

Figyelt kérdés

Adott egy régi istálló, amit fáskamrának használunk. Még a tavaly a tüzelő megvásárlása előtt maradt az udvaron egy kevés fa (max 3 köb) amit félretettem, mert hangyás volt. Mondtam is, hogy azt onnan szeretném elhasználni, mert nem akarom, hogy bent meghangyásodjon minden. Erre az itthoniak mondván, hogy lusta vagyok behordták, mert úgyis megfagytak a hangyák a télen. Gyakorlatilag ez a fa került legbelülre, elé került a friss fa, amit a télen el is használtunk. Azonban a napokban vettem észre, hogy tele van az egész sor hangyával. Mászkálnak össze vissza, járatokat rágnak a fába. Az egészséges fán is megjelentek amire került az említett mennyiségű fa. Kipakolni nem tudom, mert tele az udvar a felhasogatott fával, amit idén télre vettünk.

A kérdés az, hogy tudnám kiirtani ezeket a hangyákat? Nem az a pici vörös és nem is az a nagyon nagy fekete. A kettő közötti méretben és sötét vörös vagy talán inkább fekete. Vannak szárnyasok és szárny nélküliek is. 2,5 sor van a fából és mindegyiken van, illetve a fában is. Hatásos lehet itt a hangyapor vagy a hangya spray?

Vagy van esetleg ilyen füst amivel befüstölök és megdöglenek?

Előre is köszönöm a hasznos válaszokat!


2021. jún. 5. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Hangyairtó
2021. jún. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ecet
2021. jún. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már hogy érted hogy ecet? Kifejtenéd, hogy kell alkalmazni? Csak kilocsolni és nem birják a szagát vagy rájuk fújkálni?
2021. jún. 5. 19:22
 4/5 anonim ***** válasza:
A fahéjat, szegfűszeget utálják. Legalábbis a vörös hangyák.
2021. jún. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igen locsold meg
2021. jún. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!