Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen hazai hangyafajta...

Milyen hazai hangyafajta lehet a képen szereplő királynő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én ránézésre királynőnek láttam, mert a feje kicsi volt, torán hegek - szárnyak hiánya - találhatóak, valamint a potroh lényegesebb nagyobb volt a mellettünk elszáguldó majorokénál. Egy kb. 1 centis hangyáról beszélünk. Elnézést a képek minősége miatt, sajnos a telefonom kamerája nem éppen a közeli képek mestere, de igyekeztem a tőlem telhetőt megtenni. :)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2021. jún. 6. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Formica sp. királynő.

Milyen célból kérded?


Pontos fajt tippelni tudok csak.

2021. jún. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves #1!

Olyan célból kérdem,hogy érdekelnek a hangyák, Ő pedig szeretettel mászott át a lábamon. Sosem láttam még királynőt és egyszerűen csak érdekel, hogy milyen faj lehet. Ahogy nézegettem a Formica fajokat, a Formica cunicularia volt az, ami a legjobban hasonlított rá. Azonban olyan, mintha a hátán lett volna egy "pajzs", ami fekete volt, alatta pedig szinte az egész tor vörös, így nem tudom pontosan megmondani, hogy a kutatás sikerrel járt -e. Tippre mit mondanál?

2021. jún. 6. 23:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Tippre Formica pratensis/polyctena inkább. Ebből az első a valószínűbb.


A cuniculariát én elvetném mint lehetőséget.

2021. jún. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hangyász válasza:
Szerintem egy Camponotus herculeanus vagy Camponotus ligniperda lehet
2021. júl. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 biztosan nem campo
2021. júl. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hangyász válasza:
Miért nem camponotus?
2021. júl. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#7 nehéz leírni, de teljesen más a testalkata a campo.-nak. A feje nagyon jellegzetes és a potroh esetében a szelvények jól láthatóa és elnyúlt, hosszúkás, nem pedig gömbölyded mint a képen.


A campo feje inkább szív alakú, míg a formicáé inkább pajzs.


Nézz képeket mondjuk ligniperda és rufa királynőről, annyira nem hasonlóak ha jól megfigyeled.

2021. júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!