Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A lódarázskirálynőt, darázskir...

A lódarázskirálynőt, darázskirálynőt és méhkirálynőt hogy lehet felismerni?

Figyelt kérdés
2021. jún. 10. 21:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ha meglátok egy lódarazsat, honnan tudjam, hogy az királynő vagy sem? Lecentizni nem tudom, mivel nem merem megfogni és mérés alá venni.
2021. jún. 10. 21:46
 2/12 anonim válasza:
94%
Méhek általában körbe veszik a királynőjüket és méretben is nagyobbak, szabad szemmel is láthatóan nagyobb
2021. jún. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem. Csak lódarazsat nem mindennap látok, de ha mégis már az is elég nagy. Nem tudom, hogy valójában az királynő lenne vagy sima lódarázs
2021. jún. 10. 22:09
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Hat szerintem ha talalkozol egy lodarazzsal ad 1 fuss, ad 2 old meg. Minden allatkinzas es egyebet felreteve, a lodarazs rohadtul nem kedves teremtés, es ha ugy van siman megcsip ami akár halalt is okozhat meg annak is aki nem allergias ra.


Egyebkent : nezz par videot, a meheknel a kiralyno a kozeppont, nagyobb es mas szinu mint a tobbi meh. Konnyu kiszurni.


Darazsaknal is a kiralyno nagyobb es kicsit talan melyebb a szine. Ott nem tudom mennyire rendezodik kore a raj, de egyértelműen nagyobb mint a tobbi.

2021. jún. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Királynő

Dolgozó

Hím

2021. jún. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mindenhol máshogy néz ki a királynő. De ha csak egyedül csatangol valamerre a királynő, akkor honnan tudjam, hogy az királynő vagy sem?

A másik dolog, állatkínzásnak minősül az, ha kettévágok egy lódarazsat? Mivel akkor még percekig él. Részese voltam már ilyennek és kicsit félelmetesen is nézett ki a feje, a hatalmas fogaival.

2021. jún. 11. 06:43
 7/12 anonim válasza:
100%
A királynők általában nem barangolnak egymagukba, a méhek megölik a régi királynőjüket amelyik már nem termékeny, vagy ha véletlen egy másikra bukkannak akkor lehetséges, hogy azt is megölik
2021. jún. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A méhkirálnynőt könnyű felismerni, aránytalanul hosszabb a potroha mint azoknak a méheknek amiket a virágokon látsz...


Darázs illetve lódarázs királynő már neccesebb.


Kora tavasszal az összes darázs/lódarázs amit látsz repkedni az királynő.. illetve lesz ha sikerül neki családot alapítania.

Utána már viszont nem fogja elhagyni soha többet a fészkét.

Szóval amiket ilyenkor látsz repülni darazsat illetve lódarazsat az mind nőstény dolgozó.

Hímek szintén nem hagyják el a fészket csak ősszel amikor már összeomlik a kolónia.

Őket könnyű felismerni, hosszú csápjaik vannak... őket meg is lehet fogni, nem bántanak... nincs fullánkjuk :)


A méheknél meg tud lépni a királynő, de azt mindig követi pár száz dolgozó meg here...

Ha nem fogják be és talál magának helyet akkor simán ki tud vadulni :)

Én tudok is egy elhagyatott helyen vad háziméheket egy gesztenyefa üregében :)

2021. jún. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ki termékenyíti meg a királynőket? A dolgozók közül valamelyik?
2021. jún. 12. 19:28
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Neeeem, a dolgozók terméketlen nőstények :)

A hímek termékenyítik meg... méheknél herének hívják őket, darazsaknál szerintem szimplán hímnek.

2021. jún. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!