Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Méhészkedésbe akarok kezdeni,...

Méhészkedésbe akarok kezdeni, szerintetek megéri?

Figyelt kérdés
2021. jún. 28. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Első körben készítened kéne egy üzleti tervet mert maga az egész teljes felszerelés nem olcsó. Illetve értesz-e a méhekhez? Mert az is egy okj-s szakma. Én pl. középiskolába méhtenyésztést is tanultam a több állaton kívül és bizony több mindent kell tudnod hogy a méheid egészségesek maradjanak. Pl. Tudnod kell hogy tudod megvédeni a méheidet az atkáktól és ez csak egy dolog.


Illetve mérlegelned kell hogy lelkileg el tudod e viselni hogy a drónokat kiűzik a kaptárból a dolgozó méhlányok. 🙂


A királynőnek sincs túl jó sorsa szerintem. De a dolgozóknak se. Én sajnálnám őket. De amúgy nagyon cukik. Lehet a kiűzött egyedeket begyűjteném gyorsan nehogy bántsák.

2021. jún. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szóval én is már csak foszlányokra emlékszek abból amit tanultam méhtenyésztésből szóval biztos lesz aki majd kijavít ha nem ugy van ahogy írtam. Egy gyakorló méhész. Amugy youtube-on vannak nagyon jó szakmai méhész oktató videók vlogoló méhész már terveztem hogy elkezdem nézni csak nem jutottam odáig.
2021. jún. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kezdéshez legalább 20 család kell, hogy "megérje". De csak akkor, ha viszed őket vándorolni, repce, akác, vadgyapot, napraforgó... Stb. Az atkákat kezelni kell. Kell segítség a pörgetéshez, illetve eszközök, pörgető, hordó, füstölő, fedelező kád... Sok apróság még. Ha szerencséd van akkor az első évben visszajön a befektetés. Rengeteget kell tanulni.
2021. jún. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Épp egy olyan évben kérded, amikor a két méhész ismerősömből kettő csak panaszkodni tud, és le akar vele állni. Igaz, ők ebből is élnek, az egyiknek 90, a másiknak 120 családja van, de az éghajlat egyre szeszélyesebb, nem érdemes csak erre a bevételi forrásra alapozni. Mellékesnek jó lehet, a felvevő piacot azért érdemes felmérni.

Rengeteg munka, bosszúság, élethosszig tartó tanulás, de szép szakma.

2021. jún. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!