Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Rovartetem kérdés. (NE nézd...

Rovartetem kérdés. (NE nézd meg, ha undorodsz!) Most éjjel neonzöld éles fénnyel világító rovartetem?

Figyelt kérdés

Teljesen meglepődtem. Azt gondoltam első blikkre, hogy valami világító bogár, pl szt jános bogár. Majd autofókusszal lefotóztam, zoom után tetemre lettem figyelmes.


Valaki elmagyarázza nekem, miért világíthat olyan erősen egy rovartetem, mint egy erősebb led?

Miért pont neonzölden / elektromos zölden?

A fotón nem tűnik ki persze, mert vakuval fotóztam. Vaku nélkül úgy képzeljétek el, mintha koromfekete látvány közepén egy világító zöld pötty a fűben. Séta közben ki lehetett szúrni a sötétségben, tehát méterekről, úgy fénylik zöld pontként.


És milyen rovar teteme lehet?


Az elején nem zoom-olt lesz, hogy a kép tetején levő kishangyával a méreteket össze tudd hasonlítani. Majd lesz egy ganajtúró szerűség (nem tudom, milyen), amelyik "szaglássza" (vagy nem tudom, mit tesz vele).


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2021. júl. 1. 22:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert olyan baktériumok vannak benne
2021. júl. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Vagy csak a fény miatt olyan. De az a gyomra vagy a bele szerintem.
2021. júl. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Így van, majdnem biztosan úgy tűnt, hogy a kilógó belei világítanak zöld neonfénnyel.

Mi a fizikája a jelenségnek? Lebontó baktériumok bocsátanak ki zöld neonfényt? Miért és hogyan?

2021. júl. 1. 22:18
 4/17 anonim ***** válasza:
32%

"Mi a fizikája a jelenségnek? Lebontó baktériumok bocsátanak ki zöld neonfényt? Miért és hogyan?"


Fogalmam nincs

2021. júl. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Olyan mintha gennyes lenne a bogár, aztán lehet csak én vagyok hülye
2021. júl. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nőstény szentjánosbogár volt? :(


[link]


Csak két képet tudtam megnyitni és nem láttam jól.

2021. júl. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Előző, ez érdekes felvetés! Tényleg. Lehet, hogy eleve világító bogár, és még holtában is világít...
2021. júl. 1. 23:03
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
#6 tuti ez lehetett
2021. júl. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A fotót nézve, amit linkeltél, pont ugyanígy, a potroh végén zöldel az is, amit találtam! És a szelvények is ilyesmik. Már amennyire szegénykének a roncsolt testéből kivehető...
2021. júl. 1. 23:05
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
En vilagito hernyokat lattam egy parkban, azota sem tudom mik lehettek. Lehet azok is szentjanos bogarak hernyoi voltak.
2021. júl. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!