Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Látott már valaki ilyen...

Látott már valaki ilyen bogarat? Mit kell tudni róla, hogyan lehetne eltüntetni a házból?

Figyelt kérdés

Sziasztok, sajnos egyre többször bukkan fel a házunkban egy ilyen bogárfajta.


[link]


Nem túl nagy, kb. 7-10 mm, látszólag ártalmatlannak tűnik, nem csíp, de akkor is idegesít, hogy már 10-15 ilyen bogarat kellett lenyomni. A ház egyébként nem igénytelen, rendben, tisztán tartjuk, pont ezért is zavar a jelenlétük.

Remélem valaki esetleg felismeri, tudja, hogy mire kell figyelni velük kapcsolatban, milyen helyeket szeretnek, amiket átkutathatnánk (honnan jönnek?), vagy esetleg tudna egy módszert, amivel el tudnánk tüntetni őket (lehetőleg vegyszermentesen, mert van egy 3 hetes újszülött a házban).

Köszi előre is!



2021. júl. 21. 07:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem vmi zsizsik-félének tűnik. Én átnézném a konyha szekrényt, spájzot: elsősorban a papírtasakokban tárolt dolgokat nézném át, hátha azokba beette magát. Értsd: liszt, kukorica, gríz, kukoricadara, száraztészták, rizs, köles, bulgue, hajdina. Bármi ilyesmi lehet a tápláléluk. Ha a papírzacskó bontatlan, azt is átforgatnám, kis kerek apró lyukakat keresve. A nejlontasakokon is átrágják magukat. Emiatt a bontatlan csomagolást is érdemes átforgatni. Vhol ott lesz a fészkük, kaját találtak maguknak a konyhádban/spájzodban. Ki kell dobni azt, amit elkezdtek enni, és áttakaritani azt a polcot, környéket
2021. júl. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kép alapján leginkább vincellérbogárra hasonlít, de valószínűleg nem az, mert az inkább kerti bogár. Kaphatunk róla nagyobb felbontású, élesebb képet, esetleg több irányból?
2021. júl. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%
Nekem inkább poloskának tűnik. Egyenként kell megfogni, (lehetőleg papírzsebkendővel),mert nagyon büdös és agyon nyomni.
2021. júl. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Tuti nem poloska, az vörösebb, szélesebb, és sokkal kisebb a csápja. Aki nem hiszi, szagolja meg, a poloskának jellegzetes szaga van.
2021. júl. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha tömegesen jelenik meg, akkor ez valamilyen zsizsik-féle.
2021. júl. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok, először is köszönöm szépen a gyors válaszokat, rákerestem mindkettőre, a zsizsikre és a vincellérbogárra is, és nekem - teljesen laikusnak - mindkettő hasonlónak tűnik, de első körben a zsizsiket tartanám valószínűbbnek két okból, a kerti bogár rész miatt kevésbé valószínű a vincellérbogár, másodsorban valóban van a házban egy spájz rész, ahol az átlagnál valamelyest nagyobb mennyiségű lisztet, és egyéb szemes árukat tartunk (feleségem gyakran süt kenyeret). Na most ezt a szekrényrészt teljesen kipakoltam, letöröltem a polcokat és egyesével átnéztem a zacskókat, hogy van-e bennük valami gyanús. Végül is nem volt semmi feltűnőség, de azért első tippnek jó volt, és legalább azt a pici kiszóródott lisztet is letöröltem :)


3. Válaszoló: neked is köszönöm a tippet, de poloskát már (sajnos) sokat láttam, azt felismerném, úgyhogy ez biztosan nem az.


Ps: Ha találunk még ma, vagy holnap, akkor megpróbálom egy kicsit jobb minőségben lefotózni, hátha az többet segít.


Köszi még egyszer!

2021. júl. 21. 21:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!