Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Más is észrevette, hogy az...

Más is észrevette, hogy az utóbbi pár évben gyorsabb (nehezen lecsapható) és erősebben csípő szúnyogok (is) vannak?

Figyelt kérdés

2021. júl. 21. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Meg böglyök is.

2021. júl. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg óriás csípős óriásméh HÁ DE SEGÍTSÉG!!!!! 😭
2021. júl. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És a csípésük is egyre durvább! Múltkor megcsípett egy és ha nem látom, hogy tényleg szúnyog volt utólag nem tudtam volna megmondani hogy az, egy vörös folt volt körülötte fehér kör (majdnem olyan mint a lyme folt, de ez fehér volt) és nem viszketett és nem is fájt, másnapra eltűnt a fehér kör és akkor kezdett csak viszketni. Ezelőtt sose volt ilyen reakcióm szúnyogcsípésre.
2021. júl. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul ezek nem tudom milyen szúnyogok, de nem olyanok, mint "az én időmben". Baromira fáj és ég amikor csípnek, emellett persze viszket is. De duplájára is dagad a csípés.
2021. júl. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Néhány évvel ezelőtt tapasztaltam ilyent, de az utóbbi 2-3 évben nem találkoztam ilyennel a mi vidékünkön. Azt figyeltem meg, hogy minden évben az első szúnyogcsípés hevesebb reakciót vált ki a bőrömön, a továbbiak már nem.
2021. júl. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A következetesen egyre erősebben csípő és egyre nehezebben lecsapható vérszívók tapasztalatom szerint mind kétlábúak. A hatlábúak csak bizonyos években erősödnek meg ennyire.
2021. júl. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Eddig ha megcsípett egy szúnyog fel se vettem, de ezek nem úgy csípnek már, ezeknek a csípése fáj, és a csípés helye rendesen megdagad
2021. júl. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!