Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Apró fekete hangyák - milyen...

Apró fekete hangyák - milyen fajta?

Figyelt kérdés
Kis apró, kb 1-2 mm-es fekete hangyák jelentek meg a lakásban. Még sosem láttam ilyet, nem ismerem ezt a fajtát. Van valakinek ötlete, hogy milyen fajta lehet ez és hogy lehetne kiűzni őket a lakásból? A normál hangyákkal ellentétben nem egy helyiségben vannak, hanem kb mindenhol a lakásban. A méretük miatt alig lehet őket észrevenni.

#hangya #mini hangya #mini hangyák #fekete mini hangya
2021. júl. 23. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Ha nagyon pici, akkor fáraóhangya, nehéz megszabadulni tőlük, és a többi hangyától kissé különböző az ellenszerük. Kifejezetten erre a célra alkalmas irtószert érdemes venni. Én pl. a Biokill-t próbálnám ki, az késleltetett hatású kontakt méreg, amibe belelépnek, és a bolyba is behurcolják, nagyon hatásos.
2021. júl. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, próbáltam azt a kristálycukor kinézetű hangyairtószert is, amit állítólg a királynővel is megetetnek a dolgozóhangyák, de nem volt túl hatásos (csak ideiglenesen hatott, szerintem mérgezett cukorkristályok lehetnek, vitték, mint a cukrot, de nemsokára újabb hangyainváziók következtek).


A BioKill ellenben nagyon hasznos volt. Igaz, én más fajta hangyákra alkalmaztam, de csak egyszer kellett permetezni a vonulási útvonalukat, és két évig nem volt több hangya a lakásban. Azóta még néhány év eltelt, és csak szórványosan fordulnak elő, pedig morzsák vannak a földön rendszeresen.


Egyáltalán nem bántam meg, hogy elég drágán megvettem (szívtam is a fogamat az ára miatt rendesen, de itt, a gyakorikérdéseken többen is javasolták, ezért kipróbáltam), és csak egyszer használtam. Azóta is ott van kihasználatlanul, mert nem kell, le is járt a szavatossága, de megérte megvenni.

2021. júl. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A fáraóhangyák nem világosabbak? Ezek teljesen feketék csak nagyon nagyon minik.
2021. júl. 23. 23:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy inkább barnák, de az általad leírt viselkedésük rájuk utal. Szerintem ebben az esetben mindenképpen radikális módszerel érdemes próbálkozni.
2021. júl. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fáraó.


Úgy tudod kiűzni, ha megszünteted az okot amiért bejönnek. Ha a semmiből lesz tele a lakás hangyákkal annak oka van. Nem szálltak meg élelmet, szemetest, ilyesmiket?


Vagy pusztán a lakásban egy-kettő jelenik csak meg? A rosszul szigetelt lakás esetében gyakran vannak kinti vendégek. Nézd meg hol vannak lyukak/repedések a lakásban és azokat kell orvosolni.

2021. júl. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem találtam semmit, amit megszálltak, a fészküket sem találtam meg. Sajnos a parketta például tele van résekkel, azt nem tudom megszüntetni. Nem egy helyen vannak, hanem a lakásban több helyen is vannak.
2021. júl. 25. 03:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Az általuk leginkább látogatott helyeket befúlyod BioKill szerrel minden szobában. Jelenleg CleanKill néven forgalmazzák (pl. Rossmann), kb. 1700 Ft egy fél literes permetező. Függetlenül attól, hogy honnan jönnek, a mérget oda is beviszik, és nem lesz több gond, kipusztul az egész klónia. Megér egy próbát? Utántöltőt fél literes is gyártanak, az régebben olcsóbb volt, ma már úgy látom nem, de arra általában ilyen esetben nincs is szükség.
2021. júl. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A Clean Kill 2 decis permetezőpalackban is elérhető, 1400 Ft-ért. Én régebben még Bio Kill néven a Hermes kertészboltban vettem, de ma már online is rendelhető.
2021. júl. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom!
2021. júl. 25. 20:12
 10/10 pedrok válasza:
Szia, sikerült kideríteni milyen fajta hangya, találtál valami hatásos módszert ellenük? Nálam most jelentek meg ilyen apró hangyák a lakásban :/
2023. aug. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!