Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Megcsípett egy fekete szárnyas...

Megcsípett egy fekete szárnyas rovar ami egy nagy pókot vonszolt?

Figyelt kérdés

Mi lehet ez a rovar ami egy nála jóval nagyobb pókot megbénít? Rajtam vonszolta én meg lesöpörtem ezért kaptam a csípést.


Kicsit homályos a kép:

[link]


Ez meg a csípés most, ami még hétfőn történt:

[link]


2021. júl. 28. 20:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
Nem tudom.
2021. júl. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Ez egy szárnyashangya. Ha nem lenne a kép, el sem hinném a sztorit.
2021. júl. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, ez nem lehet, hogy egy szárnyashangya?
2021. júl. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
Szárnyashangya.
2021. júl. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%
Hangya.
2021. júl. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Es vagy furkeszdarazs.....
2021. júl. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Valamelyik útonálló darázs faj, azokra jellemző, hogy elsősorban pókokra vadásznak.
2021. júl. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%

Jéézuus!! Nem elég, hogy pók, még egy csípős dög is?! Na jo, megvolt az esti horror.

Ránézésre én is hangyára tippelek, nagy erejük van, bírják a cipekedést. Vagy valami bogár. Az a darázs nagyibb és elvileg nem támad emberre, nem tud csipni.mármint az utonállo fajták.

2021. júl. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Rákeresve azt hiszem #7 nek lesz igaza. Angolul ezt a fajtát Spider waspnak hívják pont, mert pókokra vadászik. És tényleg nagyon hasonlít egy szárnyas hangyára, de valahogy gyorsabban és céltudatosabban mozgott, meg a szárnya sem olyan. Amúgy a képet úgy kell elképzelni, hogy a hátizsákomnak dőlve félig feküdtem a vonatot várva és az a belógó zöld a gatyám először azon vonszolta végig és amikor felért a szürke pólomra volt az a pont, hogy lefényképeztem és lesöpörtem.


Utána egyből megcsípett, a pók meg ott feküdt tök közel mellettem egy jó darabig és csak egy lába remegett. És ez a rovar meg valahogy nem látta meg, hogy ott van oldalt még egy csomó ideig rajtam kereste. Aztán később láttam, hogy a pók már kicsit arrébb van, de akkor se nagyon mozgott, de akkor úgy tűnik túlélte.


És azt írja a wikipedia, hogy 4-es szintű a csípése, ami elég durva :D


Ez lehet az altípus: Auplopus carbonarius

[link]

2021. júl. 28. 22:15
 10/19 A kérdező kommentje:
Amúgy az annyira át sem jön a képen mekkora volt a pók így össze vannak húzva a lábai eléggé.
2021. júl. 28. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!