Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Imádkozó sáskát mivel etessem?

Imádkozó sáskát mivel etessem?

Figyelt kérdés
Találtam egy imádkozó sáskát gondoltam eltartom szóval csináltam neki egy terráriumot, az lenne kérdésem, hogy mivel etessem? Tettem be neki egy méretes keresztespókot viszont nem akarta megölni sőt féltem, hogy belegabalyodik a hálóba ezért megöltem neki, jelenleg ott van pók a terráriumban viszont nem akar enni belőle. Mivel érdemes etetnu amit könnyen betudok szerezni? Másik kérdésem pedig az lenne, hogy vízre szüksége van külön vagy elegendő az a folyadék mennyiség melyet táplálkozás során szerez? Ja és milyen gyakran kell enni adni neki? :D

2021. júl. 29. 00:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Tápláléka elsősorban röpképes rovarokból áll – nagy étvágyú, kíméletlen ragadozó. Gyakran mozdulatlanná meredve, lesből támad (bár ilyenkor néha hosszú lábain „hintázni” kezd, hogy áldozata szélfútta falevélnek higgye). Előfordul az is, hogy óvatosan megközelíti áldozatát, majd ráveti magát. Mindkét esetben fogólábaival ragadja meg a zsákmányt olyan sebességgel, hogy azt az emberi szem nem is képes érzékelni.


Megfigyelték már, hogy bizonyos példányok kisebb gyíkokat, madárfiókákat is megtámadnak, és sikeres támadás esetén, fogyasztanak.[3]

2021. júl. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Akitakarsz ***** válasza:
73%

#1

Wikipédia kimásolva 🤣🤣

Persze igaz csak úgy elgondolkodtató...

Nekem is volt és szöcskéket fogtam neki minden nap. Az kb a legegyszerűbb

2021. júl. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
85%

Szerintem is szöcskét, ez egy természetes tápláléka, mivel ugyan úgy réteken-mezőkön él mint maga a sáska.Meglehet próbálni legyet is, úgy is most annyi van mint a..Esetleg fülbemászót, az jó ropogós😁 Hosszabb távon tervezed tartani pl:egy befőttes üveg kupakjába rakhatsz neki kis vizet.

Amúgy hím vagy nőstényed van?

2021. júl. 29. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló nemtudom mit gondolt, én is elolvastam a wikipédiát de a tapasztalat érdekelt nem, hogy mit ír a wikin. Majd akkor fogok neki legyen a szöcskét elég nehéz megfogni. Ha megéri a telet olyankor mivel lehet etetni?

Eleg nehéz megállapítani, hogy hím vagy nőstény de méreteiből adódva szerintem nőstény. A bent hagyot pókból fog enni vagy többetér ha kiveszem?

2021. júl. 29. 08:12
 5/15 anonim ***** válasza:
Ismertem valakit, aki ragadozó növényt nevelt. Én nem ajánlom, mert ez körülményes. Talán el is pusztul, ha nem enegeded el. Igaz, hogy csak rovarról van szó, ami nem élne sokáig max két hónapig. De azért értelmetlen kinyírnod, mert valószínúleg fogságban nem fog enni.
2021. júl. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Akitakarsz ***** válasza:
69%

Valószínűleg fogságban nem fog enni


Ezt miből gondolod? Én is írtam hogy volt nem is egyszer és naponta kellett neki szöcskéket adni. Nem értem miért kell elkezdeni okoskodni ha nem tudsz semmit a témáról.


Egyébként én adtam neki vizet egy ilyen kis tálkába, nem tudom hogy onnan ivott e de ártani nem árthat.

Egyes kisállat kereskedésben lehet tücsköket venni szerintem azt adj neki ha mást nem tudsz. Viszont a légy (ha a legyen az legyet akar lenni csak elírtad) elég kicsi szóval abból több kell majd neki.


Kettes voltam

2021. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Adtam neki én is vizet minden esetre, igen legyet akartam írni majd megprobálok fogni csak hát élve az sem könnyű de majd kitalálok valamit. Pók lenne a legjobb de félek, hogy a pók öli meg. Az lenne a kérdésem, hogy jó ötlet kitenni az ablakba, hogy süsse a nap? Mivel olvastam, hogy szeretik a napot viszont félek, hogy felmelegedik nagyon a terrarium. Egyébként mennyire aktívak? Mivel nemsokat mozog csak fejjel lefelé lóg az ágon.
2021. júl. 29. 12:21
 8/15 anonim válasza:
20%

A kisebb barna a hím, a nagy zöld nőstény.Nőstény vadabb.Ablakba nem tenném 36 fokban, max pár órára, hátha felélénkül, de ez nem egy hüllő😀Sok aktivítást ne várj tőle.Három érdekes dolog van amit csinál:mikor elkap valami prédát, mikor eszik, és ha ha hímet raksz be mellé, azt megtámadja és megöli.

#3-as voltam.

2021. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor hím mivel barna, köszönöm mindenkinek a válszokat. Sokat segítettetek! 😁
2021. júl. 29. 13:28
 10/15 Akitakarsz ***** válasza:
82%
A szín nem függ az imádkozó sáska nemétől
2021. júl. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!