Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Házmester-hangya jelent meg a...

Házmester-hangya jelent meg a házban. Hogy lehetne megszabadulni tőlük?

Figyelt kérdés

Ha jól azonosítottam be, kicsit barnás, kb 4-5 mm. Konyhában nézelődnek, mindenre rámásznak. Nem csak este, nappal is. Ha meglátnak, azonnal menekülnek, szanaszét szaladnak. Nem egy vonalban járnak, ezért nem tudom hogy hol jutnak be, hogy a fészket megtaláljam. Valamilyen csali segíthet? A sütőpor, hintőpor praktikákban nem hiszek. Esetleg másnak volt velük dolga? Ne nevessetek, de jelenleg egy ragasztós ruhaszösztelenítő hengerrel vadászom a dolgozókra, egy este kb 50-60 db-ot is elkapok. Nyilván nem hosszútávú megoldás, mert a királynőt így nem lehet befogni.


Kb. 5 éve lakunk a házban, előtte csak közönséges fekete hangya volt elvétve, de egy idő múlva azok megszűntek, amikor az ajtó repedéseit, ahol bejöttek beszilikonoztam.



#házmester-hangya
2021. júl. 30. 23:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Esténként olyan hangyamérget használok amit elvisznek a bojba.

Nappal amelyiket megtalálom morzsaporszívóval gyűjtöm be.

2021. júl. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És hatásos? Mióta harcolsz velük?
2021. júl. 30. 23:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Mérget amikor használom megtizelődik a számuk olyan 2 hétre és nappal csak 10 et találok az alapesetben 100 helyett. Azokat a kis korong mérgeket szoktam használni ami obiban a pénztár mellett van.

Szerintem szomszédból jöhetnek mert egész lakást átkutattam.


Összességében hatásos mert a megtizedelt létszámmal nem támadnak meg amikor a konyhában vagyok.

2021. júl. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!