Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért lett öngyilkos a darázs?

Feketeruhasember kérdése:

Miért lett öngyilkos a darázs?

Figyelt kérdés
Ebédeltem egy étterem teraszán. Miután kimertem a gőzölgő fazékból a tányéromba a levest egy darázs kezdett repkedni a fazék körül, megpróbáltam elzavarni de az istennek sem tudtam. Erre leszállt a fazék tetejére és belepottyant a levesbe. Elkezdett összevissza vergődni, megpróbált felkapaszkodni a merőkanálon és zümmögött a szárnyaival aztán egyik pillanatról a másikra visszazuhant a levesbe félig elmerült benne és mozdulatlanná vált. Az egész kb 5 mp volt. De nekem az egész étvágyam elment. Nem is ettem, kifizettem a levest és elmentem. Ezt miért kellett csinálnia?
2021. okt. 6. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Mert vonzotta az illat, viszont megártott neki a hő.

Öngyilkosság egy frászt.

2021. okt. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De érzékelik a hőt is úgy tudom. A tűzbe se mennek bele. Mert ha nem is tudatosan, de az érzékszerveikkel érzik hogy nekik nem jó.
2021. okt. 6. 11:04
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Egy pizzériába azért nem járok mert egy sült csótit találtam feltétként.
2021. okt. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyira azért nem érzékelhetik jól a bajt, nekem az orromba repült már bele rovar, nekem kellemetlen volt, de az meg nem maradt életben.
2021. okt. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Beleszagolt a levesbe, de a forró gőz miatt nem kapott levegőt így rosszul lett és lepottyant. Szomjas volt.
2021. okt. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
A darázs nem lesz öngyilkos te nagyon hülye, mert nincs olyan fejlett tudata!
2021. okt. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"A darázs nem lesz öngyilkos te nagyon hülye, mert nincs olyan fejlett tudata!"


Tényleg? Nem tudtam.

2021. okt. 6. 17:05
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
A méhecskének sincs, mégis öngyilok lesz a vége ha szurkál. A darászs viszont nem döglik meg, tud valamit amit a méhecske nem...
2021. okt. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
8-as, a méh sem direkt öngyilkos, te elmebeteg. A méh azért döglik meg, mert egyetlen fullánkját ha beléd mártja, akkor kiszakad az egész méregzsákja (kb. mintha te kisz*rnád a beleidet - jó, a méhnek ez nem ürítés, de hasonlatnak megteszi). A darázs ellenben a szájszervét használja harapásra. Gondolkodj már, ember, mielőtt baromságokat mondasz.
2021. okt. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Te nem vagy elmebeteg? :)


A darázs is a fullánkját használja szúráshoz. Az fáj kbszottul nem az hogy megharap.

Persze való igaz hogy szúrás közben a szájszervével és a lábaival mintegy ráfeszíti-húzza magát a bőrödre mielőtt a potroh-ból kitolt fullánkjával megszúr. Magyarul, nem azért éli túl a darázs a csípést mert harap hanem mert a méh-hez képest eltérő felépítésű fullunkja van ami az emlősök elasztikus kültakarójából is kihúzható.

2021. okt. 16. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!