Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Bolha és csípések ellen...

Bolha és csípések ellen valami bevált módszert tudtok?

Figyelt kérdés

Nem bolhás a kutyám, mégis néha-néha 1-2 bolha rám mászik és össze vissza csíp.

Lehet a séta alatt szedem össze valahol, nem tudom... az elmúlt másfél órában kb 10 bolhacsípést találtam magamon.

Tegnap kimostunk mindent, az éjszaka nem is volt semmi.

Aztán most séta után hazaértünk és lám megint.. beszórtam a kutyát de semmit se láttam a bundájában.


Családból csak engem csípnek ennyire, a szúnyog is kb csak engem talál be.. feldagad sokszor a csípés, két hónapja pl tiszta görcs volt a combomon a helye.


Biztos, hogy bolha, mert sajnos már egyből felismerem magamon mi milyen csípés annyiszor csíptek már össze.

Több csípés egymás mellett, a combomon meg a fenekemnél csak most 6 csípés.. térdemnél 4 db, a bokámnál is több.. kész szenvedés az egész, nyáron mindig tele vagyok csípésekkel..


Szúnyogírtó se használ, ugyanúgy csípnek.



2021. okt. 12. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Porszivó, takaritás, elgázositás..
2021. okt. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Porszívózunk elég gyakran, szinte napi szinten takarítunk.


Miután elkapom a bolhát nincs is több hetekig, hónapokig.


Csak van amikor bejut 1-2, és össze vissza csíp..

2021. okt. 12. 14:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy a kutyabolha emberre átmenjen, az kell, hogy már rengetegen legyenek a kutyán.

Te valahol emberi bolhát szedhetsz össze. Bolhára nem is fog a szúnyogriasztó használni.

2021. okt. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutyánál milyen bolhairtót használsz?

Rendszeresen vagy csak időnként,mert nem értem miért kellett beszórni ha elvileg folyamatosan irtva van nála.

Egyébként emberbolha is lehet,érdemes lenne más felé sétálni inkább. Hajléktalanokról is terjedhet.

2021. okt. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Szórd meg a nadrágodat vele, mielőtt kimész. Nem ártana a lakást is megszórni vele.

2021. okt. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Neostomosan nevű koncentrátumot(5ml) feloldani 1L vízben, ha elfogy akár többet is, de az arány nagyjából ez legyen, tehát 1:200 és szét permetezni a lakásban, bútorokra, ruhákra. Kicsit van szaga, de egy idő után elpárolog. Kutyára, illetve saját magadra is simán mehet.


[link]

2021. okt. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most HappyPet Guard por van itthon, azzal szórtam be.

Régebben bolhás volt, ez a por kiirtotta belőle az összeset.


Azért szórtam be, hogy ha esetleg van is benne olyan helyen ahol nem néztem, irtsa ki belőle a por.


Szúnyogriasztót a szúnyogokra írtam, írtam hogy azok is állandóan brutál összecsípnek, görcsölt és fel is dagadt a helye.:)


Lehet mégis emberbolha, de rajtam kívül senki mást nem csíp össze a családban. Hajléktalanok meg nincsenek a környéken, nem tudom honnan tudom akkor összeszedni..


Nemrég költözött az utcába kisebbségi család ahol nem igazán foglalkoznak szerintem a kutyákkal, állandóan utcán vannak, lehet ők szórják itt a bolhát.

Most is döglött egér volt a kerítésük előtt, lehet onnan szedtem össze valamit amikor elmentem előttük..


Kiporszívóztam megint az ágyat, kiráztam az ágyneműt, nem láttam semmit egy bolhaszaron kívül a lepedőn, pedig azt is tegnap mostuk ki.


#5 köszi, kipróbálom ha továbbra is ez lesz.

2021. okt. 12. 15:40
 8/9 A kérdező kommentje:
#6 köszi, ment mindenkinek a zöld pipa.:)
2021. okt. 12. 15:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező valami hatékonyabbat használj,olyat ami folyamatos védelmet ad a bolhák ellen.

Nyakörv,tabletta stb.

Ez a por csak átmenetileg használ így egy séta alkalmával is újra bolhás lesz a kutya.

Moshatsz ész nélkül mindennap, ha újra és újra hazaviszitek.

Próbáld ki a simparica trio tablettát 5 hétig ad védelmet külső és belső élősködő ellen.Ettől nem elmenekülnek a bolhák (ami nem jó mert akkor megcsíp pl téged ha a kutyát nem tudja épp a por miatt) hanem megdöglenek ha vért próbál szívni és nem tudnak már szaporodni se.

Állatorvos tud adni.

2021. okt. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!