Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A méhészek szoktak árulni...

A méhészek szoktak árulni olyan terméket, ami virágpor néven fut. Ez mit tartalmaz a virágporon kívül? Nem úgy értem, hogy milyen vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket, hanem úgy, hogy mitől áll össze kis galacsinokká a virágpor?

Figyelt kérdés
A méhek nyálától? Vagy nincs a méheknek nyála?

2021. okt. 17. 21:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
A virágpor csak virágport tartalmaz. A virágpor eredetileg is ragacsos, a méhek meg összenyomkodják, hogy többet tudjanak egyszerre szállátani. A virágport eleve a lábukkal gyüjtik és a leghátsó lábon lévö kis tasakba gyömöszlik bele.
2021. okt. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jó. Köszi! És a mézben van méhnyál?
2021. okt. 17. 22:33
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy lehet-e nyálnak nevezni, de a nektárt felszívják a virágból, a kaptárban meg visszaengedik - szóva logilailag igen.
2021. okt. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Van nyálnak nevezhető származék benne, de semmi pánik, ez így a méz. A kedvencem benne a méhnyál aromája :D
2021. okt. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

3, 4. Köszi. Nem pánikoltam a méhnyál miatt, csak kérdeztem.


De nem lehet, hogy a virágporban is van méhnyál?

2021. okt. 17. 22:59
 6/16 A kérdező kommentje:
Hátha erre jár egy méhész és leírja. :)
2021. okt. 18. 00:49
 7/16 A kérdező kommentje:

Ezt találtam:


"A pollen egy túlmisztifikált, ellenben kevéssé tanulmányozott, különös kiegészítő, melynek a jelek szerin vajmi kevés köze van a teljesítményhez. Ha azonban ellenállhatatlan kényszert érzel arra, hogy a reggeli müzlidet pont megszilárdult méhnyállal dúsítsd fel, talán kíváncsi vagy, hogy mit kapsz – vagyis jelen esetben nem kapsz – cserébe. Az igazságosság kedvéért persze olvashatsz majd az előnyös hatásokról is, mindamellett, hogy nem tartjuk elképzelhetőnek, hogy valaha is az derülne ki, hogy ez valójában „power pollen”."


Itt: [link]


Ez alapján mégis tartalmaz méhnyálat.

Mindenesetre, ha ismertek méhészeket, tőlük is meg lehetne kérdezni.

2021. okt. 18. 00:57
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
Aranyos, ahogy bemutattad, hogy ha utána nézel, akkor már nincs is értelme ennek a kérdésnek, mert te magad válaszolod meg xd
2021. okt. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát, időközben több keresővel is megnéztem. Remélem, hogy ez nem baj.

Egyelőre csak egy helyen találtam leírva, ezért örülnék, ha a méhészek is vagy más hozzáértők megszólalnának. Vagy esetünkben írnának.

2021. okt. 18. 01:54
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
A shopbuilder oldala nem az, amit megbízható forrásnak neveznék, a cikkei mindig a saját termékeit tartja pozitívnak, minden mást nem, és rengeteg nem helytálló infót ad az egyes térmékek összetételéröl, élettani hatásairól sem.
2021. okt. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!