Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Nyugtassatok meg, hogy nem...

Nyugtassatok meg, hogy nem szaporodnak a pókok a lakásban és csak ürüléket látok?

Figyelt kérdés
"Elszaporodtak" a lakásunkban a nagyobb pókok és láttam egy pókot a konyhánkban, ahogy azt amit én ürüléknek látok így a lábaival tekerget. Nagyon visszataszító volt, utálom a pókokat bármennyien is mondjátok hogy hasznosak, inkább ne legyen egy se. És hogy szabaduljak meg tőlük, mert olyan helyen vannak ahol nehezen férek oda és félek ha pórszívóznánk akkor arrébb mozdulnak mint korábban de más megoldás nincs nagyon. Azok tényleg csak az ürülékei a póknak? Milyen pókok lehetnek ezek? 2 van ilyen egymás mellett. [link]

2021. okt. 24. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek apró bogarak amiket elkapott.
2021. okt. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Köszi.képen nem annyira kivehető de ez jelent gondot?
2021. okt. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2.bocs másik fiókbból váltottam.:(
2021. okt. 24. 19:33
 4/9 A kérdező kommentje:
és amikor így tekerte akkor tulajdonképpen megette? mert utána nem láttam igazán hova tette
2021. okt. 24. 19:34
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Ez egy házi kaszáspók. Elkapott néhány szárnyas bogarat. Ennyi. Szíjd fel porszívóval.
2021. okt. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak eltette későbbre, ahogy a többit amik a képen látszanak :)

Én is félek a pókoktól, de amikor valamelyik mindig ugyanott van és látom hogy még meg is szabadít a bogaraktól, azt hagyni szoktam. Mindig megnézem hogy a helyén van-e. Az olyanoktól kapok frászt akik vándorolnak a szobán belül és bárhol lehetnek. Őket óvatosan ki szoktam rakatni, hogy ne essen bajuk, és én se éljek tőlük terrorban, szerencsére van rá emberem a háztartáson belül :D

2021. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon sok volt nálunk is. Porszívózni kell sűrűn a mennyezeten körbe a sarkokat mert kicsik is lehetnek. Vegyél kis pókfogó porszívót, azzal naponta körbeszaladsz. Nekem bevált.
2021. okt. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A képet nem látom de gondolom Álkaszáspók lehet.


Én megtűröm őket a szobámban mert nyáron a bekerülő szúnyogokat szépen megfogják :)

kb 6-8 kifejlett pók lehet a szobában, semmi vizet nem zavarnak.

2021. okt. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ürülék hanem préda. A hálószövő pókok elkapják a zsákmányt és jól betekerik hogy moccanni sem tud (ne tudjon kiszabadulni a haláltusa során a hálóból, azaz kvázi rögzítik) közben befecskedezik a mérget, ami az emésztőnedveket is tartalmazza. Az "elpépesíti" a rovar belső szerveit azt szívja ki (külső emésztés). A pók nem így választja ki a salakanyagot.
2021. okt. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!