Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Akik vettek ilyen pókfogó...

Akik vettek ilyen pókfogó dolgot, mondanának róla véleményt?

Figyelt kérdés

Nagyon sok pók van néha a lakásban, főleg az ilyen nagy undorítóak.

Hiába mondják sokan hogy hasznos és láttam is gyakorlatban hogy tényleg hasznos de pókfóbiám van és inkább nem akarom őket a lakásban tudni semennyire. porszívózni meg nem mindig van erőm, hogy elővegyem,

bekapcsoljam és néha a fuvallat miatt el is szaladnak a helyükről néha.

[link]

erre gondoltam, nem igazán tudom vizualizálni, hogy működne gyakorlatban, nem fog simán kimászni ezekből a vékony seprű szerű fonalakból? Milyen közel kéne lecsapni hogy ne mozogjon el? valaki fogott vele pókot? ha igen, utána hova és hogy dobtátok ki?



#állat #pók #pókfogó
2021. okt. 24. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Szia! Mi kertes házban lakunk és nálunk is sok pók volt az elmúlt években, idén pedig különösen sok volt.

Együttérzek veled, hogy fóbiád van, nekem is van, igaz, nem pókfóbia, hanem másfajta, de szerintem hasonlóan kellemetlenek ezek a dolgok.

Annak pedig senki nem örül, ha sok a pók a lakásban vagy a házban. :/

Úgy szoktam elkapni a pókokat, hogy egy műanyag poharat feléjük teszek, közben alácsúsztatok egy vékony, de kemény papírt, majd messzebbre elviszem őket az udvarban és ott szabadon engedem.

Szerintem azzal az eszközzel nem lehet úgy elkapni a pókokat, hogy ne pusztuljanak el, ha egyáltalán el lehet kapni, de "élőben" még nem láttam ilyet.

Mindenesetre, ha kaszáspók van nálad, akkor azoknak szerintem a lábait eltörné.

A helyedben én megkérnék egy-két családtagot, hogy ők kapják el helyetted, hogy ne legyél rosszul.

Mi a porszívóval sem szoktuk őket felszippantani.

Mindenesetre, ha látsz a közeledben petegubót, akkor azt gyorsan kiviheted, hogy ne keljenek ki a lakásban a kis pókok, mert azokat nehéz összeszedni!

2021. okt. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi a tartalmas válasz, és lehet szívtelen leszek de nem szoktam sajnálni a pókokat ha meghalnak, mert párszor én is lecsaptam néhányat máshogy nem tudtam elkapni. Sosem voltak nekem hasznosak. Bármennyire is itt sokan pókvédők, én nem vagyok az. hiába kérnék meg családtagokat, anyám nem tudja elkapni csak néha, volt amikor elszaladt pedig ellehetett volna kapni a nagyim meg néha nem is látja hol van így csak én maradtam.
2021. okt. 24. 21:46
 3/8 anonim ***** válasza:

#2. Értem. Akkor nálatok lehet, hogy másfajta pókok vannak. Nálunk a leggyakoribb a kaszáspók és azokat elég könnyen el lehet kapni, de azért itt is vannak más fajták és tudom, hogy némelyik villámgyors. Sőt, még olyan is van, amelyik - ha látja, hogy közeledik felé a pohár - még ugrik is, tehát nem fél, hanem támad. Ezzel most nem vigasztaltalak meg, tudom. Csak írom, hogy van sok fajta. Nálunk bent a házban minimum 3 fajta volt már és az egyikük elég ijesztő.

Amúgy én nem pókvédő vagyok (nem is tudtam, hogy van ilyen fogalom), az összes többi rovarral így szoktam bánni, ha betévednek a házba.


Igen, az ismerős, hogy a családtagok meg sem látják a pókokat...


Láttad amúgy az Arachnophobia című filmet? Igaz, már régi film.

2021. okt. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
semmi pókfilmet nem nézek már mert utána nem tudom nem azt gondolni hogy körülöttem ne legyenek :D..
2021. okt. 24. 21:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Oké, sejtettem. Lehet, hogy jobb is, ha nem nézed az olyan filmeket. Ha mégis veszel olyan eszközt, majd megírod, hogy milyen használat közben? Hogy bevált-e?
2021. okt. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

persze, bár nem mostanában tervezem de megírom ha nem felejtem el :D

de ilyet mindenképp vennék, néha olyan helyeken is vannak hogy a pórszívó se mászik be oda.

2021. okt. 24. 22:05
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik ugrik az nem támad, hanem ilyen típusú. Az a neve, hogy ugrópók :) amúgy egy próbát megér. A nagyokat ki lehet vinni és más jószágokra is jó!
2021. okt. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7. Nem az ugrópókra gondolok, ez máshogy néz ki, amit a házban szoktam látni. És elég ijesztő.
2021. okt. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!