Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Bolhák ellen teendő?

Bolhák ellen teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Próbálom röviden összefoglalni hogy mi a helyzet nálunk. Még jo 2-3 hónapja hoztunk egy kis cicát, aki kint van egésznap de szegeny beteg volt, nem foglalkoztak vele stb. Szegeny full bolha volt de vettünk neki bolha port, de nem nagyon hatott mivel szét terjedt annyira, hogy már a házunkban is bent vannak. Szerintem mar le petéztek szőnyegre, mindenhova mert éjjel szarrá csipkednek. Itt egy kép példának :


[link]


Mit tudnék tenni, hogy az egész házban el tűnjenek? Egyszeruen mar undorodok itthon lenni, tele van a ház es szerintem a benti kutyánk is elkapta és hozza be, amikor kint van. Napi szinten takarítok, csomó gyógyszert /cseppet kipróbáltam, de hiába. Lassan szakembereket hívok, hogy fujjak be a házat vagy nemtudom. Nektek van otletetek? Nagyon örülnék neki, köszi előre is.



2021. okt. 25. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez tenyleg durva.. az állatoknak Frontline, vagy Advantix csepp. Nálunk bevált, de a házba nem volt..
2021. okt. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha be is válna az állatokkn, attól még a házban bent vannak 😔
2021. okt. 25. 23:17
 3/9 anonim válasza:
100%
A bolhatol nagyon nehez megszabadulni. Tobb honapba is beletelik, mert nem csak a kifejlett bolhakat kell elpusztitani, hanem a peteket es a larvakat is. A folyamatos takaritas elengedhetetlen! A sok porszivozas, a porzsak gyakori uritese, es a mosas vasalas segit a petek es larvak pusztitasaban. Az kisallat fekhelyet erdemes lecserelni. A kifejlett bolhakra jo a frontline, es mas porozoszerek. Egy szakember sem fogja 1 nap alatt elpusztitani a bolhakat.
2021. okt. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Bolhás macskát házba vinni, ez aztán nagyon megérte.

Egyébként fél évig eltarthat a kiírtásuk szóval hajrá és folyamatos kezelést igényel.

Ha kilesz irtva akkor is rendszeresen kezelni a macskát, mert mégha benti is akkor is fogékony újrafertőzésre

2021. okt. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy Magyarországon is kapható-e, de mi itt a menhelyen Effinolt használunk, ha a kutyákat bolhásan/kullancsosan hozzák ide. Egy nap alatt az összes megdöglik tőle és lepotyog az állatról, ugyanígy működik, ha befújod vele a macska plédjét/ágyát/stb., de azt nem tudom, hogy az egész házat hogyan tudnád bolhátlanítani.
2021. okt. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A bolhas macska kinti, nem benti. Köszönöm megpróbálok valami sprét
2021. okt. 26. 05:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy bolhasan vitte haza, hanem az, hogy nem lett egyből hatékony szerrel kezelve. Egy jó minőségű csepp gyakorlatilag azonnal megölte volna a bolhákat. A bolhapor semmit nem ér.

Érdemes rengeteget porszívózni, cserélni az ágyneműket és magas hőfokon mosni mindent. Ha az állatok folyamatosan kezelve vannak jó minőségű cseppel(allatorvostol vedd), akkor ők nem fognak újra fertőződni, csak a házban levoket kell megölni.

2021. okt. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az insecticide 2000 nagyon jó rovarító szer, bolhák ellen is hatásos! Azzal fújj be mindent a lakásban.
2021. okt. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A spray nem fog használni. Csak pénzkidobás..
2021. okt. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!