Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Akiknek van kertjük el szokták...

Akiknek van kertjük el szokták taposni a rovarokat ha találnak épp egyet ott? Itt kifejezetten olyanokra gondolok amik kárt tesznek a növényben

Figyelt kérdés

2022. jan. 1. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Nem, dehogy!
2022. jan. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Nem. A rovaroknak is jogul van élni, söt
2022. jan. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Nem túl hatékony módszer, permetezni szoktam.
2022. jan. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3 épp emiatt is kérdeztem, én úgy tapasztaltam hogy teljes mértékben az sem hatékony. Mindig találok egy két betolakodót, tény hogy sokkal ritkábban mint alapból
2022. jan. 1. 21:49
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Az első két válaszoló inkább mosolyogva végignézi ahogy tönkremegy a termésük. Végülis...kellenek ilyen hülye emberek is a világon.
2022. jan. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Én a tyúkoknak szoktam dobni
2022. jan. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
87%

Attól függ. A csigák lerágják az epret, ezért őket mindig bedobom a tyúkoknak és a kacsáknak, egyék csak meg. A giliszták is ott szokták végezni, de ők nem a kártékonyságuk miatt, hanem mert a tyúkok nagyon szeretik. Katicákra, méhecskékre kifejezetten vigyázok, ha látom hogy veszélyes helyen van akkor biztonságba helyezem. Munkahelyemen ugyan ìgy szoktam az orrszarvúbogarakkal, szarvasbogarakkal, tenyérnyi lepkékkel, akik az erdőből gyakran bejönnek hozzánk, én meg hordom vissza őket.

A darazsak, legyek, szúnyogok azok akiket azért nyìrok ki, mert útálom őket.

Egyébként van több tuskó is a kertemben, amik rovarhotelként működnek, direkt nem vágom össze tüzifának.

2022. jan. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Én ide szoktattam egy csomó madarat pár éve, már olyan jóban vagyunk, hogy a teraszon elhelyezett fészkelő párkányokon fészkelnek. Nyáron nem igazán találkozom bogarakkal, írtják ők helyettem :)
2022. jan. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szoktam, amelyik kártevő
2022. jan. 2. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%

A 2-es vagyok; nem nézem mosolyogva, mert NEM tesznek tönkre semmit, az az egy-két rovar nem számít.

Viszont több mint 30 éve nem használok vegyszereket (SEMMITFÉLÉT) a kertben, cserébe rengeteg különbözö madárfaj él és fészkel itt, ök gondoskodnak arról, hogy semmiféle kártevö ne szaporodjon el és ne okozzon problémát.

2022. jan. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!