Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Pók, januárban, kint is, bent...

Pók, januárban, kint is, bent is. Miféle?

Figyelt kérdés
[link]

2022. jan. 11. 00:05
 1/7 anonim válasza:
89%
Kaputelefonnal készült a fotó?
2022. jan. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
pókember
2022. jan. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan meleg van, hogy mindenféle rovar jön megy, mint nyáron. Poloska, , pok, légy, már csak szunyoggal nem találkoztam az elmult hetekben.
2022. jan. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kint is vannak errefelé pókok. Nem tudom, nálatok hány fok van, de itt havazik.

A vicceskének meg üzenem, hogy szeretem bár a humort, de ez nem volt vicces. Örültem, hogy belekerült egyáltlaán a látószögbe a pókica. Még nyújtózkodnom is kellett, hogy le tudjam fotózni, csak sokadikra sikerült, a gép látómezejébe se került bele mindig.


A fajtáját tudja valaki?

2022. jan. 11. 01:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az hagyján, hogy pók, de mínusz fokban túráztunk és az erdőben szúnyog volt, nem akartam hinni a szememnek. Ezek már immunisak mindenre
2022. jan. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

hűha... ez tényleg kaputelefonos kép...

Talán egy Jegyespók vagy valamelyik fürgekaroló (Philodromus).


Amit láttok szúnyogot ilyenkor télen az nem az a csípősszúnyog amivel nyáron találkoztok.

Ezek a legtöbb esetben Gyászszúnyogok (Sciaridae).

Mindig is voltak... idén is, tavaly is, 10 éve és 100 éve is... Te csupán most vetted észre őket :D

2022. jan. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi az utóbbiak válaszait, egyébként, kedves utolsó, nem arról van szó, hogy eddig télen nem észleltem volna rovarokat, hanem a kérdésemben arra utaltam, hogy csak néhány pókfajt szoktam látni télen kint (bent egy kicsivel többfélét), hangsúlyozva, hogy aktuális (januári) a fotó.


A dolog másik része meg, hogy a többiek előítéletét nem értem a fotó élességét illetően, mert modern telefonok és appok többségével se könnyű pl az esetben éles pókfotót készíteni, ha szalad a pók.

De olykor az egyhelyben dekkoló pókról is nehéz, én pl nem találtam szöget, ami ne takarta volna, és csak úgy tudtam lefotózni, hogy nyújtózkodnom kellett és szinte "vakon" tudtam lekapni. (Nem láttam a kijelzőn, a nyújtózkodásom miatt.) Így ellőttem kb tíz képet, ez volt az egyetlen használható, az említett okokból.

2022. jan. 14. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!